Kot je dejal za STA, bo kljub temu "dobronamerno verjel", da je bil način njegove izbire nujen, čeprav neobičajen, ter da ni šlo za neke "zakulisne igrice". Bi pa lahko kdo od članov DL okoliščine ocenil tudi tako, pravi.
Krupić je pojasnil, da z Omerzelom kot novim kandidatom za ministra za infrastrukturo in prostor ni bil seznanjen do zadnjega, a kljub temu zaupa, da je izbira kakovostna, v kar za zdaj kljub Omerzelovi preteklosti "ni nekega dvoma".
Znotraj stranke je namreč slišati očitke, da je bil Omerzel izbran mimo stranke, saj da je za njegovo ime do zadnjega vedela zgolj ožja skupina ljudi. Omerzela je namreč izbiral izvršilni odbor stranke, v katerem poleg predsednika Gregorja Viranta sedijo še podpredsednica DL Saša Markovič, programski tajnik DL in minister za pravosodje Senko Pličanič ter izvršni direktor stranke Igor Bordon. V DL so za STA pojasnili, da kandidacijske postopke vodi izvršilni odbor, ki s svojimi odločitvami seznani svet stranke na sejah.
A po Krupićevih besedah način izbire, kot je potekal pri Omerzelu, zagotovo ni običajen. Na vprašanje, ali je po zadnjih dogajanjih čutiti kakšna trenja v stranki, pa je Krupić odgovoril, da "zadeva zagotovo ni enotna". Spomnil je na pomisleke že pri vstopu v novo koalicijo, kar je svet DL podprl s 13 glasovi za, šestimi proti in tremi vzdržanimi.
Ko je že kazalo, da se strasti v stranki umirjajo, pa se je zapletlo pri zdaj že nekdanjem ministru za infrastrukturo in prostor Igorju Maherju, ki je zaradi dvomov glede legalnosti postavitve nepremičnine na njegovem zemljišču v Seči odstopil po vsega petih dneh ministrovanja. DL je zato predlagala Omerzela kot novega ministra za to področje. Poslanci so ga potrdili na torkovi seji.
Čeprav ga pred tem očitno niso dovolj poznali, je bilo po predstavitvi Omerzela na seji poslanske skupine videti, da so z Omerzelovo predstavitvijo in programom zadovoljni ter da Virantovi izbiri zaupajo.
"To nezadovoljstvo je bilo prisotno samo v medijih, med nami ne," je v torek poudarila poslanka DL Katarina Hočevar, poslanec Branko Kurnjek pa je dejal, da ni nič nenavadnega, če imajo člani stranke različna mnenja in prepričanja.
Kdaj se bo z novim ministrom iz kvote DL pa tudi z ekipami ožjih sodelavcev vseh treh ministrov iz kvote DL seznanil svet DL, še ni jasno, naj bi se pa to zgodilo v kratkem. Prav tako bo moral svet v skladu s statutom za čas do novega kongresa imenovati novega podpredsednika stranke, potem ko je s tega mesta odstopil Janez Šušteršič.
Posamezniki v stranki naj bi si sicer že nekaj časa želeli tudi izrednega kongresa, kjer naj bi poskušali zamenjati vodstvo DL. Del članstva naj bi zbiral tudi podpise za začetek teh postopkov, a so v stranki za STA zagotovili, da s takšnimi namigovanji niso seznanjeni. Tudi v poslanski skupini trdijo, da o tem ne vedo nič. Hočevarjeva je dejala le, da obstaja možnost za programski kongres, saj stranka pripravlja in dopolnjuje svoj program.
Kako huda so trenja v stranki, tako še ni mogoče oceniti, je pa očitno, da je vstop stranke v levosredinsko vlado in dogajanje, ki ga je spremljalo, vplival tudi na njeno članstvo. Kot so za STA sporočili iz DL, je v minulem mesecu iz stranke izstopilo 14 članov, a se jih je na novo včlanilo 16.