Pahor še vedno meni, da predsednik republike ni tisti, ki bi funkcionarje pozival k odstopu. Ocenjuje pa, da bi bilo že zaradi izkušnje z njegovo vlado koristno, če bi sedanja vlada dobila legitimacijo v DZ.
Kot je spomnil, po tistem, ko je prva stranka zapustila koalicijo, pa do glasovanja o zaupnici, skoraj noben ukrep ni bil več sprejet. Zato je tudi dejal, da bi bilo v teh časih dobro preveriti zaupanje vlade v parlamentu. "In to bi imelo koristne učinke za vlado, za DZ, za zaupanje ljudi v politiko," pravi predsednik.
Kot predsednik republike bo sodeloval s to vlado in katerokoli drugo, ki jo bo imenoval DZ. Pri tem je pojasnil, da kot predsednik republike ne išče mandatarja.
Tisti, ki meni, da bi lahko to delo dobro opravil, pa bo sam moral poiskati potrebno podporo v DZ, je dejal Borut Pahor.
V tej situaciji poglobljene politične negotovosti namreč po njegovih besedah ne gre več za to, da bi bil morebiten dosežen dogovor o skupnem nastopu za reševanje krize "dodana vrednost", ampak je elementaren pogoj za delovanje države.