Posamezniki in različne skupine zahtevajo nove proteste ne glede na morebiten padec vlade Janeza Janše, navajajo v odboru.
Slovenska politična elita, leva in desna, v vladi in v parlamentu, je s svojimi dejanji povsem izgubila zaupanje državljank in državljanov, so zapisali v odboru. To po njihovih besedah velja tako za vlado, ki so jo vodili Socialni demokrati, kot tudi za vlado, ki jo zdaj vodi SDS.
"Na cedilu so nas pustile tudi nove stranke, kot sta Pozitivna Slovenija in Državljanska lista, ki so že izkazale, da so globoko prepredene s korupcijo ali pa so zavezane uničevalni neokolonialistični politiki," navajajo v odboru.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Politične stranke s svojim ravnanjem v vladni krizi po njihovih besedah dokazujejo, da razmišljajo predvsem o tem, kako obdržati svoje politične privilegije.
Tako imenovana prva vseslovenska ljudska vstaja je potekala 21. decembra lani, protesti pa so minili večinoma mirno in brez izgredov. V prestolnici se je takrat zbralo nekaj tisoč ljudi, po oceni policije okoli 5000, v Mariboru okoli tisoč, drugod po Sloveniji pa večinoma po nekaj deset.
Po prvi je tudi t. i. druga vseslovenska ljudska vstaja 11. januarja minila brez večjih izgredov. Na spletnih družbenih omrežjih je udeležbo na shodu napovedalo skoraj 5000 ljudi, a jih je na protest v prestolnico po ocenah policije prišlo več kot 8000. Mirni shodi so ob sicer manjši udeležbi potekali tudi drugod. V Ljubljani so policisti pridržali dve osebi.