Kot piše Večer, naj bi ustrezni certifikat za sistem, ki zajame registrsko tablico vozila, preračuna povprečno hitrost na petkilometrskem odseku v smeri proti Ljubljani, kjer je hitrost omejena na 100 kilometrov na uro, in fotografijo kršitelja posreduje policiji, od urada za meroslovje pridobili do konca julija.
Družba Digitec, še eno podjetje, ki ima merilnik za sekcijsko merjenje, je pred časom na protikorupcijsko komisijo poslala prijavo zaradi sumov korupcije v zvezi z omenjenim projektom. Tam so prijavo posredovali na tožilstvo, kjer pa so jo zavrgli.
O tem, kdaj bodo policisti začeli kaznovati kršitelje, bo Dars sicer javnost obvestil preko medijev, na uradu za meroslovje pa so povedali, da jim je podjetje Intermatic, ki je zastopnik družbe 3M, šele 26. junija prvič omogočilo dostop do omenjenega merilnika hitrosti. Certifikat bodo izdal takoj, ko bo postopek zaključen, če bo v njem ugotovljeno, da je merilnik hitrosti skladen z zahtevami predpisov.
Testni sistem
Ker sekcijsko merjenje hitrosti predstavlja novost v Sloveniji, so se na Darsu še pred začetkom vzpostavljanja prvega takega sistema zavedali, da bo treba rešiti številna tehnična in formalna vprašanja, zato so se tudi odločili za postavitev testnega sistema. Z njim država, kot zagotavljajo na Darsu, ne bo imela nobenih finančnih stroškov, saj gre za pilotni projekt, oprema pa ostaja v lasti podjetja 3M.