19-letno Sereno McKay so 23. aprila našli mrtvo v bližini njenega doma na ozemlju Sagkeeng First Nation v zvezni državi Manitoba, kjer prebiva staroselsko ljudstvo Sagkeeng Ojibway. Umora sta osumljeni dve najstnici, stari 16 in 17 let, ki sta posnetek brutalnega zločina objavili na facebooku, na podlagi česar so ju tudi aretirali.
Zaradi mladoletnosti policija ni želela izdati njunih identitet, so se pa pojavile domneve, da naj bi bili osumljenki v času zločina pod vplivom mamil. »Po tem, kar sem videl na videoposnetku, lahko rečem samo to, da tega pri zdravi pameti ne bi bil sposoben storiti nihče , razen če bi bil močno pod vplivom kakršnih koli mamil ter popolnoma izgubil kontrolo,« je dejal ravnatelj srednje šole Sagkeeng Anicinab High Claude Guimond.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Organi pregona pravijo, da sta grozljiv posnetek razširjali tudi prek aplikacij za takojšnje sporočanje, ni pa še popolnoma jasno, ali sta dogajanje na Facebook Live predvajali tudi v živo.
Facebook je sicer potreboval kar štiri ure, da je s svojega spletišča končno odstranil videoposnetek brutalnega napada na 19-letno Sereno, sicer pripadnico staroselskega ljudstva Inuitov. Podjetje je zadnje leto tarča številnih kritik v zvezi z njihovo politiko objavljanja video vsebin, zlasti pa mu očitajo, da stori premalo za odpravo predvajanja brutalnih zločinov na njihovi storitvi Facebook Live.