Tožilka je za obtoženega sicer predlagala šest let in pet mesecev zaporne kazni, kar pa je bila po mnenju senata pretirana kazen. Kot olajševalno okoliščino so pri izreku dolžine kazni upoštevali, da zaradi eksplozije vojaške ročne bombe ni bil nihče poškodovan, in obtoženčeve težke družinske razmere.
Napad se je zgodil 15. septembra 2014 v ljubljanskih Mostah, le tri dni zatem, ko je Zajc prišel iz zapora. Na dvorišču nekdanje tožilke je odjeknila eksplozija vojaške ročne bombe, ki je poškodovala tožilkino hišo in tam parkirano vozilo, hujših posledic pa ni bilo. Boljte Brusova je bila v času napada v vetrolovu pred vhodnimi vrati, bomba je eksplodirala 8,6 metra stran od vetrolova.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
S tem, da je čez ograjo na dvorišče vrgel bombo, kar naj bi Zajcu naročil neki Mile, je po mnenju senata ogrožal tako varnost Jožice Boljte Brus kot tudi varnost ostalih družinskih članov, ki so takrat bili v hiši. Sodnica je v današnjem izreku sodbe izpostavila, da je Zajc pristal na to, da bo zaradi vržene bombe nekdo poškodovan in da bo nastala premoženjska škoda. Poleg tega pred dejanjem ni mogel izključiti, da ravno v tistem trenutku ne bo nihče šel v garažo, v vratih katere so našli delčke eksplodirane bombe.
Zajc je bombo vrgel le tri dni po prihodu iz zapora. Ob koncu izreka sodbe je sodnica zato izrazila upanje, da bo obsojeni ob ponovnem prihodu na prostost pred svojimi dejanji pomislil, kaj lahko ta povzročijo drugim.
Obsojenčev odvetnik Luka Zajc se za zdaj nagiba k temu, da sodbe ne bo spodbijal s pritožbo.