Tožilstvo nekdanjemu lastniku Tušmobila Mirku Tušu in njegovi (zdaj že nekdanji) družbi očita dajanje podkupnine Simoniču, tega pa bremeni obtožba o zlorabi uradnega položaja in jemanja podkupnine, saj naj bi bil Tušmobilu pred leti brezplačno podelil frekvence v zameno za stanovanje.
Poleg Tuša in Simoniča sta obtožena tudi nekdanji komercialni direktor v Tušu Gorazd Lukman in Miha Vodopivec, šef družbe Vopex iz Postojne, ki naj bi sodeloval pri prikrivanju spornega dejanja. Državno tožilstvo pa je obtožnico vložilo tudi proti Tušmobilu, ki se je po prevzemu s strani Telemacha preimenoval v Telemach Mobil. Obtoženi na narok danes niso prišli.
Odvetnik Emil Zakonjšek je na naroku poudaril, da je nejasno, kje je tožilstvo dobilo podatke, na podlagi katerih je naredilo analizo telefonskih komunikacij. Tožilstvo je, kot je dejal, poseglo v pravico do komunikacijske zasebnosti, zato gre za nedovoljene dokaze, ki jih je treba izločiti iz postopka.
S tem se je strinjal tudi odvetnik Mitja Jelenič, saj da iz vsebine predložene odredbe ljubljanskega okrožnega sodišča izhaja, da se ta v nobenem smislu ne nanaša na Lukmana, odredba pa nikakor ni povezana z dejanji, ki so predmet obtožbe. "Odredba je bila nezakonita, saj je vključevala nadziranje telefonske komunikacije Simoniča z neomejenim krogom oseb," je poudaril.
Nasprotno pa je menil tožilec Boštjan Valenčič, ki je dejal, da so se preiskave začele na podlagi anonimne ovadbe zoper Simončiča zaradi več sumov kaznivih dejanj, zadevo pa je vodil en kriminalist, opravljena je bila le ena hišna preiskava. "Tudi konkretna odredba je bila del enotnega kazenskega spisa, zadeva pa je bila kasneje razdeljena na dva dela," je dejal.
Na prejšnji predobravnavni narok v zvezi s sporno podelitvijo radijskih frekvenc mobilnemu operaterju Tušmobil, ki je potekal decembra, je od soobtoženih prišel le nekdanji direktor državne agencije za pošto in elektronske komunikacije Simonič. V tej zadevi bo razpisan še en obravnavni narok.