Avtorji lahko do 2. junija svoje še neobjavljene in največ 6000 znakov (s presledki) dolge pravljice pošljejo na Radio Slovenija. Natečaj je anonimen, vsak avtor pa lahko sodeluje z največ petimi različnimi pravljicami. Prispela besedila bo ocenila strokovna komisija, v kateri so Peter Svetina, Primož Suhodolčan in Alja Verbole, tri najboljše pravljice pa bodo nagrajene s 600, 400 in 300 evri (podrobnosti razpisa najdete na www.rtvslo.si/razpisi). "Pri pogojih smo omejili le dolžino besedil, tako da so avtorji čim bolj svobodni in lahko dajo domišljiji prosto pot, saj želimo dobiti res čim bolj raznolike zgodbe," pojasnjuje Jana Bajželj, urednica Uredništva programa za mlade na Radiu Slovenija.
Redaktorica oddaje Lahko noč, otroci Alja Verbole pravi, da je njihova oddaja morda na videz res drobna in neopazna, a opravlja veliko kulturno poslanstvo, ker v bogatem pravljičnem arhivu hrani posnetke pravljic, ki so jih brali odlični pripovedovalci, npr. Frane Milčinski in Duša Počkaj. "Rada bi, da bi pravljice ostale kvalitetne in raznolike, izvirne in literarno spretno oblikovane zgodbe, ki jih bomo v odlični pripovedovalski izvedbi še naprej ponujali zdajšnjim in nekdanjim otrokom," pojasnjuje namen natečaja.
Kakšna točno mora biti kvalitetna radijska pravljica, se ne da natančno povedati. "Pomembno je, da otrok v zgodbi uživa. Glavna je torej dobra ideja, in ker je to pravljica za lahko noč, mora biti bolj lahkotna, ne preveč zapletena," razmišlja Alja. "Otroci danes poslušajo in gledajo pravljice na veliko načinov, a najbolj čarobno je ravno pripovedovanje, ki spodbuja otrokovo domišljijo. Upam, da mikavnost pravljic v poplavi sodobnih medijev ni zbledela, zato moramo pravljice negovati, tako kot otroško domišljijo," sklene razmišljanje o pravljicah.