Potem ko si je v mladosti težave s hrbtenico pozdravila s homeopatijo, jo je to prepričalo, da ob klasični medicini obstajajo še druge možnosti, ki lahko človeku pomagajo. Začela je raziskovati, študirati in se do danes ni ustavila. Pri svojem delu kombinira najrazličnejša znanja – homeopatijo, naturopatijo, ajurvedo, iridiologijo, tradicionalno kitajsko medicino … Pri slednji se je naučila, da je hrana energija, in na tej osnovi začela razvijati svoje znanje. Rezultati so neverjetni, pravijo tisti, ki so se disciplinirano držali njenih nasvetov.
Že nekaj časa je Katjine kontakte mogoče najti tudi na njeni spletni strani, prej pa so glas o njej dolgo širili zadovoljni ljudje, ki so se po njeni zaslugi pozdravili ter zaživeli bolj polno in zadovoljno. Spremenjeno prehranjevanje, ki ga prilagodi vsakemu človeku posebej, ni dieta, poudarja, temveč pravilno prehranjevanje, ki za človeka sčasoma postane rutina.
Pozdravila se je s homeopatijo
V mladosti je opravljala pretežno sedeče delo z povsem drugega področja. Sčasoma so jo začele pestiti hude težave s hrbtenico in »zdravniki so že brusili nože«, se smeji. Čeprav na alternativo na začetku ni dala veliko, se je pustila pregovoriti prijateljici, ki jo je prepričevala, naj poskusi s homeopatijo. Njena družina se je namreč z njo zdravila od nekdaj. Zavoljo božjega miru in prijateljstva je odšla k homeopatu, ta pa ji je hrbtenico, o kateri pravi, da je bila v katastrofalnem stanju, na koncu povsem pozdravil. To jo je prepričalo, da je začela raziskovati, brskati za starimi znanji in se vanje poglabljati. V življenju si nenehno postavlja vprašanje zakaj in išče odgovore. Znanje je nabirala po vsem svetu, v žepu ima špansko diplomo naturopatije, diplomirala je na naturopatski šoli Alison v Angliji, izobraževala se je na mednarodnih kongresih, v Franciji, Italiji, Švici … Odgovore je iskala v prehrani kitajske medicine in prišla do Hipokrata, ki je dejal, da naj bo hrana naše zdravilo. »Hrana je energija, in če je hočemo imeti dovolj, moramo vsak dan zaužiti pet obrokov,« nam polaga na srce.
Nadaljevanje prispevka si lahko preberete v reviji Jana, št. 23, 4. junij, 2024.