Za dobro zgrajen imunski sistem, s katerim boste obšli številne viroze in druga prehladna obolenja, poskrbite s superživili, ki rastejo na domačem vrtu. Poskrbite, da bodo na vašem jedilniku čim pogosteje.
Rdeče zelje
Zelje tako kot brstični ohrovt, brokoli in vodna kreša spada v družino križnic. Prekipeva od antioksidantov, vsebuje pa tudi vitamin C in vitamine B, na primer folate. Uživanje tega superživila bo pripomoglo k izgradnji dobre zaščite pred napadom nevarnih bakterij in virusov, ki so na pohodu v tem času. Najbolje bo, če ga uživate surovega, na primer v solati. Odlično pa bo tudi, če ga boste uporabili kot prikuho, juho ali drugo odlično jed.
Ekipa
Maksimalna energetska neodvisnost s paketom Pametna samooskrba
Repa
Je jesenski pridelek, ki vsebuje več škrobnatih ogljikovih hidratov za energijo kot katerakoli druga zelenjava. Energijo boste v teh že precej mrzlih in sivih dneh zagotovo potrebovali, saj je nenadni padec temperatur poskrbel tudi za nenadno izgubo energije, bogata pa je tudi z vitaminom C. Odlikuje jo dober vir vlaknin, zato ugodno vpliva na zdravje prebavil. Priporočljivo je, da jo uživate zlasti v času trebušnih viroz.
Paradižnikov čaj proti prehladu
Paradižnik na domačem vrtu je sicer v zadnjih vzdihljajih, pa vendar se tu in tam še najde. Paradižnikov »čaj« je idealen za blaženje simptomov prehlada, med drugim tudi težav z zamašenim nosom. Za pripravo potrebujete dva paradižnika, dva stroka česna, ščepec kajenskega popra in dve žlici limoninega soka. Najprej stresite paradižnika v mešalnik in mešajte, da dobite gosto tekočino. Nato drobno sesekljajte česen ter ga skupaj z limoninim sokom, paradižnikovo mezgo in kajenskim poprom stresite v kozico. Segrevajte in odstavite, tik preden mešanica zavre. Prelijte v skodelico in pijte po požirkih.