Če vam naša uvodna misel ni všeč, potem preberite nekaj razlogov, ki vas bodo zagotovo prepričali.
Gibanje v hladu je bolj učinkovito
Ko se odpravite na tek ali sprehod v dneh, ko pada dež, je hladneje, mora vaše telo pospešeno delati, da se ogrejete. To pa pomeni, da je vadba še intenzivnejša, organizem porabi mnogo več kalorij kot sicer. Pomembno je, da ste dobro oblečeni in obuti. Oblecite več plasti oblačil, da jih boste lahko med vadbo slekli.
Za koncentracijo
Ali ste vedeli, da gibanje na svežem zraku zelo pozitivno vpliva tudi na zdravje možganov? Odpravlja stres, izboljšuje razpoloženje, krepi spomin in koncentracijo. Nedavne raziskave so potrdile, da gibanje na prostem deluje kot meditacija.
Preprečuje depresijo
Vitamin D, ki nam ga nudi sonce, je odlično zdravilo tudi proti depresiji. A pomaga vam lahko že polurni sprehod na prostem. Če imate težave z depresijo, če ste žalostni, pojdite na sveži zrak in zadihajte s polnimi pljuči. Veliko bolje se boste počutili.
Preprečuje prehlad
Več gibanja pomeni tudi boljšo odpornost telesa. Gibanje v vsakem vremenu pa utrjuje zdravje. In ko bodo vsi okrog vas prehlajeni in kašljali, se boste vi lahko zahvalili sebi, ker ste vztrajali in zares vsak dan trenirali na svežem zraku.
Več energije
Gibanje pospešuje kroženje krvi, boljša cirkulacija pa prinaša telesu več energije. Veliko lažje boste opravljali dnevna opravila, zvečer pa zaspali hitreje in spali veliko boljše.
21 dni
Ali ste vedeli, da je dovolj 21 dni, da nam neko dejanje preide v navado? Zato vztrajajte vsak dan 21 dni in gibanje na svežem zraku ne bo več napor, ne bo več nuja, ampak želja. Ko boste sami na lastnem telesu občutili, koliko dobrega naredite s tem, ko za pol ure odidete v naravo, zagotovo ne boste več odnehali.