Vreme denimo včasih ni tako, kot bi si želeli. Pozorno spremljajte vremensko napoved in za vsak primer pripravite dežnike, ki jih boste ponudili gostom, če vas vreme kljub dobri napovedi preseneti. Izberite si prostor, kjer ni veliko žuželk, kadar pa se jim ne morete izogniti, se oborožite z insekticidom in svečami s citronelo, ki odganja mrčes.
Kako se pripravimo na piknik
Tri ali štiri dni prej kupite vso hrano, pijačo in druge potrebščine. Dan ali dva pred piknikom pa hrano pripravite. Na dan piknika preverite seznam stvari, ki jih potrebujete. Hrano in pijačo imejte v hladilniku do zadnjega trenutka pred odhodom.
Svežina
Ker na pikniku ni hladilnika, morate drugače poskrbeti za to, da bo hrana ostala sveža, pijača pa hladna. Preden ju daste v hladilno torbo, ju hranite nekaj ur v hladilniku. Uporabite dve hladilni torbi in ju založite z ledom ali ledenimi »pingvini«. V prvi torbi hranite sadje in pijače; v drugi, ki jo boste manj pogosto odpirali, pa hrano. Obe hladilni torbi napolnite do vrha, saj bo vsebina tako dlje časa hladna.
Kakšna posoda je najprimernejša
Preden kupite papirnate krožnike, ki so za enkratno uporabo, razmislite o naslednjih možnostih. Kupite rajši barvite krožnike in pribor iz trde plastike (melamina). Lahko jih pomivate in uporabite večkrat. Prtički iz blaga različnih barv in vzorcev poživijo košaro za piknik, s seboj pa imejte tudi nekaj papirnatih brisač za vsak primer. Uporabljajte velike plastične ali steklene kozarce, v katerih lahko servirate tudi vino. Kovinski vrči so sicer odlična alternativa steklenim. Hrano dajte v posode s pokrovom, da bo vsebina neprepustno zaprta. Služile vam bodo tudi za serviranje.