Na finalnem večeru moči meri deset ansamblov (Pik, Me tri do polnoči, Topliška pomlad, Zadetek, Mladi Pomurci, Mladi upi, Hozentregarji, Mladi korenjaki, Prleški kvintet in kvintet S.O.S.). V boju za festivalske nagrade poskušajo navdušiti žirijo in obiskovalce.
Strokovni komisiji bosta izbrali najboljši ansambel med klasičnimi kvinteti (nagrada: kipec Orfeja in 900 evrov za ansambel), najboljši ansambel med ostalimi zasedbami (nagrada: kipec Orfeja in 900 evrov za ansambel), najboljše besedilo (nagrada: 650 evrov za avtorja) ter najboljšo vokalno izvedbo, ki bo pevcem, pevki ali pevcu prinesla Korenovo plaketo. Festivalsko občinstvo pa bo že po tradiciji izbralo najboljšo melodijo letošnjega festivala. Nagrado v višini 1000 evrov si bodo razdelili avtor glasbe, avtor besedila in avtor aranžmaja.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Včerajšnji glasbeni večer na turnirskem prostoru gradu Ptuj so poimenovali Večer spominov – Odštevamo do abrahama. Prireditev sta povezovala sodelavca na radiu Ptuj Matjaž Kitak in Dalibor Bedenik. Občinstvo je izbralo zmagovalno pesem tretjega festivalskega desetletja (1989/1998). To je postala skladba Po haloških gričih v izvedbi ansambla Štajerski baroni.
Občinstvo so navdušili tudi Pajdaši, ki so nastopili z največjimi uspešnicami ansambla Toneta Kmetca, ki je svojo glasbeno pot začel leta 1963. V revijalnem delu večera spominov je nastopil slepi harmonikar Žan Prša s prijatelji. Na oder pa je stopil tudi Vinko Šimek (Jaka Šraufenciger), soavtor zmagovalne viže drugega desetletja Mi mejaši smo pajdaši, ki sta jo z Martinom Sagnerjem (Dudekom) prvič zapela leta 1988, skupaj s Celjskim instrumentalnim kvintetom.