Zanimivosti

VIDEO: Za dobrobit drugih žrtvoval svoje prste

J.P.
9. 9. 2014, 14.37
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Petinpetdesetletni Jim Harrison dnevno tvega svoje življenje, saj s svojimi rokami izloča strup nekaterim izmed najbolj strupenih kač na svetu.

Jim Harrison in njegova sedemintridesetletna žena Kristen iz Kentuckyja se ponašata z največjo zbirko strupenjač v Združenih državah Amerike, morda celo na svetu. Kot je povedal Jim, imata okoli dva tisoč kač, kar znese približno med šesto in tisoč ekstrakcij strupa na teden. To pa pomeni, da mora Jim kačo prijeti, jo pridržati nad čašo z opno, kamor se po ugrizu izteče strup.

Do sedaj je zbral osem ugrizov strupenjač – tako je moral po gadjem ugrizu štiri tedne ostati v bolnišnici, kjer je prestal tri operacije. Posledice so lahko vidne na njegovih rokah – manjkajo mu deli prstov, dobro razvidne so tudi brazgotine. Vendar pa pravi, da bolečine niso zaman, saj s strupom, ki ga pridobiva, rešuje življenja. Strup, ki niti približno ni poceni, namreč za raziskave kupujejo razna farmacevtska podjetja in univerze. »Ljudje tiste, ki imajo kače, pogosto dojemajo kot čudake. Ne razumejo, zakaj bi se kdorkoli igral s svojim življenjem,« je povedal Jim. »A dejstvo je, da je tveganje zanemarljivo, če se kač lotevaš s previdnostjo, kar velja za večino stvari v življenju. Kače so nevarne le, če narediš nekaj neumnega.«

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

»Ljudje tiste, ki imajo kače, pogosto dojemajo kot čudake. Ne razumejo, zakaj bi se kdorkoli igral s svojim življenjem.« - Jim Harrison 

Jim se je že od nekdaj zanimal za kače – svojo prvo je ujel že pri šestih letih –, medtem ko se je njegova žena Kristen zanje zagrela na kolidžu. O početju svojega moža je povedala: »Skoraj vsaka strupenjača lahko človeka resno poškoduje, a je smrt ob primerni zdravstveni pomoči le malo verjetna. Z možem zato narediva vse kar lahko, da ne bi prišlo do kakšne nespametne nesreče. Oba sva namreč prepričana, da s svojim početjem rešujeva življenja, obenem pa skušava spremeniti splošno predstavo o kačah kot strupenih škodljivcih.«