Preživel je krogle, bombe in bajonete, dvakrat je ubežal iz goreče stavbe. Govora je o Bojevniku – žrebcu, ki se ga je prijel vzdevek »Konj, ki ga Nemci niso mogli ubiti«. Žrebca, ki se je tako zelo izkazal v bitki na Somi leta 1916, so pred dnevi posthumno počastili z živalsko različico Viktorijinega križca, ki velja za najvišje britansko vojno odlikovanje. Omenjena bitka velja za eno največjih prve svetovne vojne, zaradi več kot milijonskih izgub pa obenem tudi za eno najbolj krvavih.
Poklonil se mu je tudi režiser Steven Spielberg.
Na posebni slovesnosti v prostorih Imperialnega vojnega muzeja ga je prevzel Brough Scott, vnuk Bojevnikovega lastnika generala Jacka Seelyja. Po prihodu na zahodno fronto 11. avgusta leta 1914 z generalom Seelyjem je Bojevnik tam ostal do konca vojne. V tem času so ga morali izkopati iz blata v Passchendaelu, dvakrat pa je bil ujet v gorečem hlevu. Četudi je bil v bitkah večkrat ranjen, je Bojevnik vojno preživel in se leta 1918 vrnil domov na otok Wight, kjer je do smrti pri starosti 33 let živel z družino Seely. Brough Scott je na slovesnosti dejal, da so on in njegova družina spričo nagrade zelo počaščeni. Ob tem pa je še dodal, da obžaluje, da njegov ded ni bil priča temu slovesnemu dogodku.
Preživel je prvo svetovno vojno, a je ni odnesel brez poškodb.
Bojevniku se je poklonil tudi režiser Steven Spielberg, ki je dejal, da je nagrada prepoznanje zaslug vseh drugih živali, ki so bile žrtvovane v prvi svetovni vojni.