Pustolovec Dwayne Fields se poda v najbolj sovražne kotičke sveta, kjer se združijo izjemne naravne sile. S snemalno ekipo se bo poskušal v sedmih dneh vrniti v varno civilizacijo, pri tem pa bo moral premagati hude telesne in duševne napore.
Serija, ki bo 15. marca prvič predvajana na National Geographicu, se dogaja v različnih krajinah po vsem svetu.
Ekipa je na vsaki lokaciji preživela več kot sedem dni. Prizadevali so si poiskati tudi kraje, kjer bi našli nekaj človeške interakcije, kjer bi srečali domačine ter pridobili nekaj njihovega znanja. Ti namreč najbolje poznajo teren.
Džungla Gabona: prva postaja Fieldsove avanture
Prva epizoda je postavljena v deževne gozdove Gabona. Džungle na tem predelu so najgostejše, najtemnejše in skozi njih je najtežje krmariti. Po premagovanju divjih slapov, krokodilov in kač Fields sreča pleme Baka, ki ga usmeri v podzemni jamski sistem.
Oman: puščava in oaza, ki sta postavili na preizkušnjo Fieldsovo preživetje
Fields se je nato osredotočil na Oman, kjer lahko poleti temperature narastejo krepko nad 50 °C. Puščava, pravi Fields, ponuja številne nepredvidene izzive in presenečenja. Fields in njegova posadka začnejo svoje potovanje po puščavi na vrhuncu poletja, začnejo ga ob obali, nato se usmerijo v notranjost do višje planote, kjer jih ogromna vrtača pripelje do oaze. Pozneje se podajo v ocean sipin, ki se raztezajo na stotine kilometrov, in sredi te opustošene divjine se pojavi beduinsko pleme, ki ga želi rešiti.
Gore Kirgizistana: snežni viharji in nomadsko taborišče
Po Omanu Fields sredi zime obišče gore Kirgizistana. Pri temperaturah, ki dosegajo -40 °C, se srečuje s snežnimi nevihtami in snežnimi plazovi, ko se spušča po 5000-metrskih vrhovih gorovja Tian Shan. Noči preživlja v globokih razpokah. Nato prečka dolino, ki jo buri veter, da doseže sezonsko taborišče nomadov.
Od ekstremov do ekstremov: Fields med snemanjem ni imel veliko časa za počitek
Med snemanjem epizod Fields ni imel veliko časa za prilagajanje, saj je hodil iz enega ekstremnega okolja v drugo. Med ekspedicijama v Gabonu in Omanu ni imel več kot dva dni počitka, kar je stvari še otežilo.
Fieldsova nagnjenost k iskanju poti skozi najtežja mesta na svetu sega že nekaj let nazaj. Svetovno pozornost je pritegnil leta 2010, ko je kot prvi temnopolti Britanec in drugi temnopolti človek po ameriškem raziskovalcu Matthewu Alexandru Hensonu dosegel Severni tečaj. Ob vrnitvi ga je v Buckinghamski palači pričakala kraljica Elizabeta II.
Dwaynovo otroštvo in ljubezen do narave
Sicer pa Fields rad poudari, da se je rodil na podeželskem delu Jamajke, kjer so bili gozdovi, polja in potoki. Imel je šest let, ko so se preselili v London. To je bil zanj popolnoma drugačen svet. Fields spremembe ni dobro sprejel. Tako se še danes rad vrača v objem narave, pa četudi so pred njim ekstremni podvigi in življenjske preizkušnje.