Konkretna naprava
Dimenzije telefona Xiaomi 12T Pro so precej velikodušne (163,1 x 75,9 x 8,6 mm). Celoten videz je v skladu s serijo T iz prejšnjih let, saj ima pametni telefon zelo lepo obliko, ki je na robovih zaobljena. Debelina telefona je 8,6 mm in tudi zato deluje precej kompaktno in masivno. Pod konicami prstov se kaže zelo dobra kakovost izdelave. Rob je izdelan iz polikarbonata in ne iz aluminija. Vsekakor je tudi izkušnja dotika resnično vrhunska.
Pohvalno, v škatli imamo …
Lična škatla, v kateri je shranjena naprava, vsebuje tudi 120W napajalnik, kabel USB/USB-C in celo praktičen (in nujen) silikonski ovitek. Lahko povem, da se mi zdi to fenomenalno, saj v večini škatel novih telefonov zadeve kar izginjajo … Recimo pri iPhonu, kjer razen kabla (brez napajalnika) pravzaprav ni več ničesar.
Čeprav je naprava kar velika, pa zelo lepo sede v roko … Ni bojazni, da bi nam zdrsnila, in vsekakor je narejena tako, da jo lahko enostavno uporabljamo. Četudi telefona ne bi zaščitili z ovitkom, ki, roko na srce, nekoliko skrije vso njegovo lepoto, je vseeno precej trpežen. Zaščitno steklo in zadnji pokrov sta namreč izdelana iz stekla Gorilla Glass 5. Naj omenim še eno prednost – telefon ima na sprednji strani, torej na zaslonu, predhodno naneseno zaščitno folijo. Seveda te folije osebno nisem odstranil, čeprav moram priznati, da so me malce srbeli prsti.
Koliko barv?!
Zaslon je 6,67-palčni AMOLED z ločljivostjo 2712 x 1220 slikovnih pik in frekvenco osveževanja do 120 Hz. Omogoča tudi podporo HDR10+ in Dolby Vision … Naj ne pozabim, da ima ta zaslon kar 68 milijard barv - nekoč bi se mi to zdela znanstvena fantastika … Poleg tega pa se sprašujem, ali jaz sploh vidim vse te barve?! Hec na stran, magični res futuristični zaslon.
Polnjenje in avtonomija
Torej, 120-vatni napajalnik, ki JE V ŠKATLI, pametni telefon v celoti napolni v 20 minutah. Pravzaprav ga ne boste potrebovali toliko, saj je avtonomija te naprave zelo velika. Lahko bi si upal trditi, da je med pametnimi telefoni z vrhunskimi procesorji morda med najboljšimi, kar sem jih do zdaj preizkusil. Skoraj dva dneva brez polnjenja pri res konkretni uporabi?! Kdo še to omogoča? Sicer imam eno pripombo - manjka mu brezžično polnjenje, kar je velika škoda.
Glavna in mogoče že pozabljena lastnost? Povezljivost, seveda
Opažam, da zadnje čase skoraj več ne pišemo in govorimo o povezljivosti. V večini primerov je to, kar nas zanima, vzdržljivost naprave in kamera. No, tokrat sem si več časa vzel tudi za testiranje povezljivosti in moram povedati, da je Xiaomi 12T Pro brez težav. Izkazal se je za zanesljivega in učinkovitega pri vseh operacijah, ki vključujejo povezljivost, od sprejema signala do upravljanja dveh SIM kartic, WiFi, GPS in Bluetooth, vse deluje tako, kot mora.
Glavni adut – fotografija!
Telefon se ponaša z izjemno kamero s kar 200 MP! Torej vam je jasno, da so fotografije, ki jih s to kamero naredimo, tudi kar precej »težke«, vsaj kar se tiče MB … Tipalo je zasnovano tako, da lahko piksle poveže v skupine po 4 x 4 in tako dobi ogromno virtualno piko velikosti 2,56 mikrometra s fotografijami 12,5 MP. Združevanje slikovnih pik je mogoče zelo dobro izkoristiti pri šibki svetlobi in v vseh drugih razmerah.
Ni čudno, da je kakovost fotografij izjemna. S tem telefonom sem preživel cel teden in naredil kup fotografij. Nad nočnimi sem resnično fasciniran. Tudi makro opcija je fenomenalna in dejansko vidiš vsak detajl, ki ga s prostim očesom ne … Uspela pa mi je tako dobra fotografija – cvetlica v temi, da že razmišljam, da bi jo prijavil na kakšno fotografsko tekmovanje.
Če potegnem črto – telefon, ki bi ga nedvomno rad imel … In ja, škoda, da je testa že konec, saj ravno v naslednjem tednu odpotujem v Romunijo, kjer bi s to mrcino lahko naredil res fenomenalne fotografije … pa drugič.