Oba telefona ponujata 120-Hz osveževanje zaslona LTPO gen 2 OLED, izjemni kameri in najzmogljivejši procesor v sistemu Android. Njuni ceni pa sta precej visoki. Xiaomi je kot po navadi prišel z boljšo cenovno ponudbo, novi Xiaomi 12 Pro vsebuje vse zgoraj naštete dobre stvari, boljši sistem zvočnikov – in seveda vse to po nižji ceni.
Ali je oblika dovolj dobra za Premium?
Xiaomi Mi 12 Pro ima nekakšno obliko »sendviča z bencinske črpalke«: zadnji del in sprednje steklo se ob robovih začneta agresivno ukrivljati, kar daje zelo dober in varen občutek v roki, vendar ni vse popolno. Sprednje steklo in aluminijast okvir se tesno prilegata drug ob drugemu. Zadnja plošča je prekrita z mat premazom, ki preprečuje ostanek prstnih odtisov. Žal pa se zdi, kot da je iz plastike, kar močno poslabša vtis.
Nič manj od konkurence
Zaslon LTPO 2.0 OLED je malenkost manjši od zaslonov v seriji Mi 11 (če izločimo Mi 11 Ultra). Diagonala zaslona meri 6,73 palca (17,1 cm) ločljivost 3200 x 1440 slikovnih pik v razmerju 20 : 9. Tu je še pametno 120-Hz osveževanje zaslona, ki lahko spreminja hitrost osveževanja od 1 Hz do 120 Hz po potrebi uporabnika in pri tem varčuje z baterijo. Visoko razmerje stranic zaslona, v kombinaciji z zakrivljenimi stranicami daje skoraj videz brez roba. Ločljivost in gostota slikovnih pik sta med najvišjimi v tej cenovni kategoriji in zagotavljata fantastično in ostro sliko.
Za ljubitelje dobre glasbe
Lanskoletno partnerstvo med Xiaomijem in proizvajalcem avdioopreme Harmanom Kardonom se nadaljuje. Mi 12 Pro ima štiri zvočnike – dva nizkotonca in dva visokotonca, na vrhu in na dnu ohišja. Zvočniki telefona niso glasnejši od konkurentov, vendar je zvok nekoliko polnejši in ima več nizkih tonov (basov).
Spiješ kavo in imaš pol telefon
Številni konkurenti tega telefona so opremljeni z baterijami z zmogljivostjo 5000 mAh, zato se zdi, da je baterija telefona z zmogljivostjo 4600 mAh v primerjavi z njimi nekoliko majhna. Podjetje upa, da bo to razliko izničilo s »smešnimi« hitrostmi polnjenja. Skratka, v škatli je priložen 120 W polnilec, ki popolnoma prazno baterijo v 10 minutah napolni do 48 %, v 20 minutah do 90 %, v 22 minutah pa je baterija polna. Vsekakor ob normalni uporabi baterija lahko preživi ves dan.
Kamera
Kamera je preprosto rečeno izjemna in daje popolne in bleščeče barve. Sestavljena je iz treh senzorjev: 50 MP glavni Sonyjev senzor IMX707, širokokotni senzor Samsung JN1 UW s 115-stopenjskim vidnim poljem in teleobjektiv s 50 MP. Kamera za sebke ima kar 32 MP in je odlična za vplivneže. Če veliko fotografirate, boste zagotovo zelo zadovoljni z glavno kamero, ta kljub »le« 50 MP in dvakratnemu fizičnemu zoomu omogoča vrhunske fotografije. Sicer pa je tu še 20-kratna digitalna povečava.
Le še majhen korak do vrha?
Maloprodajna cena je 1099 EUR in za to ceno prinaša veliko edinstvenih funkcij. Naprava omogoča izjemno izkušnjo pri predvajanju medijskih vsebin, po zaslugi osupljivega zaslona v kombinaciji s štirimi zvočniki. Poleg tega je naprava zelo hitra, saj ima 12 GB delovnega pomnilnika, tu pa je še izjemna glavna kamera, ki zagotavlja osupljive fotografije.
Mogoče bi si želel nekaj izboljšav pomožnih objektivov. Poleg tega se začne naprava pri uporabi bolj kompleksnih aplikacij segrevati, kar bo morda zaprisežene ljubitelje igric odvrnilo od nakupa. Glede na svoje konkurente, kot so Samsung, OPPO in drugi, je cenovno ugodnejši in menim, da bi lahko le z nekaj posodobitvami programske in strojne opreme izpolnil (ali celo presegel) uporabnikova pričakovanja.