Estrada

Poiščite športne partnerje na spletu

Tina Lucu
10. 7. 2020, 17.00
Deli članek:

★★★ REVIJA LIZA/MAJA ★★★

arhiv
migaj zdaj

Ana Čertanec je doktorica prava in diplomirana ekonomistka, ki ima kljub redni službi na Ekonomski fakulteti še veliko drugih idej. Tako je pred dobrim letom na trg poslala knjigo (Ne)srečni konci, v kateri piše o tem, kako se soočiti s koncem zveze, pred tedni pa je na svetovni splet uvrstila še svojo spletno stran migajzdaj.si, kjer lahko vsak išče svojega športnega partnerja ali trenerja.

Kako ste prišli še na idejo, da naredite portal Migaj zdaj? Pravzaprav zakaj?

Ker med prijatelji nisem našla nikogar, ki bi z menoj igral tenis. Ko sem začela iskati, kje drugje bi ga lahko našla, sem ugotovila, da še ne obstaja stran, kjer bi lahko posameznik iskal športno družbo po dnevih. Začutila sem močno željo, da rešim ta problem in ljudem omogočim, da nikoli več ne bodo ostali brez želene rekreacije.

Za tiste bolj sramežljive smo uvedli tudi zasebne skupine, kjer lahko ustvarite svojo skupino prijateljev in samo njim pošljete objavo o športni aktivnosti.

Ste kaj podobnega že videli v tujini?

V tujini in tudi Sloveniji sem že videla podobne strani, ampak nobena ni ustrezala mojim potrebam. Želela sem, da je stran prilagojena tudi za ekipne športe, da je čim bolj avtomatizirana, da imaš čim več informacij o osebi, s katero se boš dobil. Torej, da ni namenjena samo temu, da najdeš dolgoročnega športnega partnerja, temveč da najdeš športno družbo za točno določen dan. Ko vidiš, da ti bo nekdo zmanjkal na terminu odbojke, ko vidiš, da je lep dan za tenis, tvoj prijatelj pa nima časa ipd.

Pa se vam zdijo Slovenci dovolj odprti in sproščeni, da bi po portalu iskali na primer partnerja za tenis ali za tek?

Verjamem, da smo, in prijave na športne aktivnosti to dokazujejo! Slovenci se radi družimo, potrebujemo pa kar nekaj časa, da se navadimo na spremembe. To je neki nov način iskanja družbe, in ko se preseže ta mentalna ovira pred neznanim, verjamem, da bodo številni Slovenci uporabljali portal. 

Kakšne koristne nasvete imate za uporabo portala?

Predvsem to, da naj uporabniki izpolnijo čim več podatkov o sebi, saj s tem povečajo možnosti, da jih bo nekdo izbral za športno aktivnost. Pri ocenjevanju svojega nivoja znanja naj bodo čim bolj realni. In to, da naj ne obupajo. Če jih prvi ponudnik aktivnosti ne potrdi, jih bo pa drugi ali tretji. Če pa jih ne, naj sami ustvarijo športno aktivnost, izgubiti ne morejo ničesar, lahko samo pridobijo.

Več o portalu preberite v ★★★ REVIJA LIZA/MAJA ★★★

1535b6df026317a1873f6b8774fbb542.jpeg