Estrada

Bujni lasje za sončno pomlad

J. K., Zarja
27. 3. 2018, 15.00
Deli članek:

Več bujnosti lahko svojim lasem pričaramo tudi brez dragih in visokotehnoloških izdelkov. Vse nam ponuja narava. Potrebujemo le še čas, voljo in – nekaj dobrih nasvetov.

Revija Zarja

Ne spimo s spetimi lasmi

Tudi lasje se morajo spočiti in sprostiti. Če nosimo čop, jih moramo ponoči osvoboditi tesnega gumijastega oprijema. Le zelo dolge lase pred spanjem zasukamo v zelo rahlo zvito bunko, da se med spanjem ne bi preveč drgnili.

Lasišče potrebuje stimulacijo

Prastar lepotni nasvet se glasi, da je treba zvečer skozi lase narediti sto potegov s krtačo. Vsekakor nasvetu ne moremo očitati staromodne zaprašenosti, saj je čisto res, da krtačenje pospeši prekrvitev lasišča ter zagotavlja krepke lasne korenine in zdrave lase. A pozor: las nikoli ne krtačimo, ko so še mokri. Takrat so zelo občutljivi in se veliko hitreje zlomijo.

Spiranje z zeliščnim tonikom

Znano je, da rožmarin, kopriva in žajbelj krepijo lasne korenine. Prav zdrave korenine pa so skrivnost zdravih in krepkih las. Eno od zelišč, lahko pa tudi mešanico vseh treh, prelijemo z litrom vrele vode, pustimo 10 minut, precedimo in zeliščni pripravek uporabimo za spiranje las.

Masiranje namesto zgolj šamponiranja

Občasno lasišče potrebuje masažo, ki jo lahko opravimo tudi med tem, ko nanašamo šampon. Vzamemo si nekaj minut časa in s prstnimi konicami izvajamo krožne gibe po lasišču. Pazimo pa, da si las ne umivamo prepogosto, saj se zaradi tega hitreje mastijo. Primerno je dvakrat na teden.

Dovolj pijmo

Osem kozarcev vode dnevno zagotavlja trdno zdravje in boljše počutje, pa ne le to: voda je pomembna tudi za boljšo rast las. Medcelična presnova las je prav tako odvisna od vode, zato je vsestransko pomembno, da je v našem telesu dovolj tekočine, na laseh pa se to odraža v sijaju, manjši lomljivosti in zdravju njihovih konic.

Revija Zarja

Prehrana za lase

Ni dovolj le splošna zdrava prehrana – lasje imajo svoje potrebe, ki jih bomo najbolje zadovoljili z živili, zdravimi predvsem zanje. To so pomaranče, ki vsebujejo veliko vitamina C, avokado, ki vsebuje posebne maščobne kisline, sladki krompir zaradi vsebnosti betakarotena ter oreški, ki so bogati z biotinom.

Sanjsko dolgi lasje

Dolžina naših las ni odvisna le od potrpežljivosti. Pri nekaterih ljudeh ima pač svojo mejo – deloma je ta gensko določena, na končno dolžino las pa vplivajo tudi določene bolezni. Med njimi najbolj hormonske motnje, bolezni ščitnice ali infekcije, ki povzročajo motnjo v prehranjevanju lasišča. Tudi dolgo jemanje nekaterih zdravil lahko zavira rast las: npr. kontracepcijske tabletke, betablokerji, ki uravnavajo srčni utrip, ipd. A z dobrimi nasveti, ta stran jih je polna, lahko rast las kljub vsem zaviralcem nekoliko okrepimo.

Rastlinska olja za nočno nego

Olja blažijo in zdravijo kožne bolezni, koristijo pa tudi lasem. Mesec dni si v lase dvakrat na teden vmasiramo ricinusovo ali mandljevo olje ter pustimo učinkovati čez noč. Zjutraj si lase umijemo. 

Preberite tudi: Ni še treba obupati, tu so proticelulitne hlače. Kliknite TUKAJ!