Estrada

Čas je moč raztegniti

R. Š., Maja
24. 2. 2018, 13.01
Deli članek:

"Ljudje imamo sposobnost upravljati čas, zato lahko svoj čas tudi raztegnemo," meni Tamara Belšak, mentorica za osebni in poslovni uspeh.

Revija Maja
Tamara Belšak je intuitivna mentorica za osebni in poslovni uspeh.

Tamara Belšak je mama, žena in iskalka novih znanj, ki o sebi pravi, da je zaljubljena v življenje. Kot intuitivna mentorica za osebni in poslovni uspeh navdihuje ljudi, jih vodi pri razvijanju intuicije, pomaga videti in prepoznati njihove potenciale in jih spodbuja, da te tudi uresničijo. Na ta način namreč ljudje spremenijo in obogatijo svoje življenje in/ali kariero v več pogledih - duhovnem, čustvenem in materialnem. Še več, naša sogovornica pravi, da imamo ljudje celo sposobnost upravljati čas, zato lahko svoj čas tudi raztegnemo.

Intuicija je del nas 

Za Tamaro Belšak je intuicija serijsko vgrajen navigacijski sistem za življenje brez zmot. Pravi, da je intuicija del nas, tako kot roke, noge, glava, trup, ter ena redkih stvari, ki nam je nihče ne more dati ali odvzeti. Težava pa je v tem, da je ne znamo ceniti in jo pozabimo uporabljati ali pa nas jo je strah uporabljati. Vendar je zelo praktično, če jo uporabljamo, saj nam lahko prihrani čas, pomaga do pametnih odločitev o vsakdanjih stvareh, preseganja svojih omejitev in še mnogo več.

Ko se je bila primorana soočiti s tem, kako si želi živeti, s smislom življenja in svojo vlogo v svetu, je Tamaro ravno intuicija pripeljala do polnega življenja. »Zmeraj znova me opominja, da ji moram slediti, pa naj gre za nakup novega pralnega stroja ali pa za pomembnejše življenjske odločitve. Konkretno mi je pomagala doseči cilje, kot je na primer odločitev o tem, da začnem svojo poslovno pot. S to idejo sem se vrtela v krogu več kot desetletje, vse dokler se nekega dne nisem zbudila in začutila, kot da me nekdo z roko potiska v hrbet in mi pravi: Pojdi na svoje. Močno je bilo, vse race so se postavile v vrsto in sem takoj šla v akcijo. Morda je to za nekoga lahka odločitev, zame pa ni bila, saj nisem zaupala vase kot v poslovno žensko in za seboj sem imela na tem področju katastrofalno družinsko izkušnjo. A je bil poriv tako močan, da sem mu, čeprav je imel kar nekaj porodnih krčev, sledila.«

Ko je delala še kot svetovalka za komuniciranje, je delovala povsem razumsko in intuicije ni poslušala. »Če bi jo poslušala že prej pri svojem delu, bi mi prihranila marsikatero nerodnost v poklicu, saj mi je v danem trenutku marsikdaj kaj prišepnila, vendar nisem šla za tem nežnim glasom, kasneje pa sem napako morala popravljati,« prizna.

Sami si odmerjamo svoj čas

V vsakdanu nam pogosto primanjkuje časa za opravke, družino, partnerja, zase, in veliko ljudi se pritožuje nad tem. Tamara Belšak pa opozarja, da se premalo zavedamo, kako mogočni pravzaprav smo. »Prav vse stoodstotno upravljamo. In če se tega zavedamo, če si upamo to priznati, lahko to sposobnost uporabimo za vsa pomembna področja svojega življenja, tudi za čas,« pove ter poudarja, da je pomembno, kam investiramo svoj čas in s kom ga preživljamo. »Sama sem se že zdavnaj intuitivno odločila, da časa ne bom zapravljala za to, da vitalni del svojega dneva preživim v pisarni, med ljudmi, s katerimi se sicer ne bi družila (razen z izjemami seveda), in nato mi za otroka in družino ostane samo toliko, kolikor po intenzivnem dnevu ostane energije. Po drugi strani pa je čas relativen - univerzalno se namreč vse dogaja sočasno, saj je čas paralelen in ne linearen kot tukaj - in se da tudi raztegniti. Trideset minut je v naši percepciji zmeraj 30 minut, vendar če boste želeli pravočasno priti na sestanek, ki se začne že čez pet minut, se da ta čas raztegniti.«

Pomemben je tudi dodelan urnik

Na vprašanje, kako si organizirati čas oziroma kaj je treba storiti, da bomo imeli na razpolago več časa, Tamara Belšak odgovarja, da je prva stvar zavedanje, da sami upravljamo s časom, ne čas z nami. »Pri svojih strankah zmeraj začnem s prepričanji o času in preobražanjem teh v skladu s tem, kar si želijo na tem področju ustvariti. Kajti če menijo, govorijo in se obnašajo, kot da jim časa zmeraj primanjkuje, jim ga bo tudi dejansko zmeraj primanjkovalo. Pogosto pa je to le podzavestni izgovor za to, da ne naredijo kakšnih pomembnih življenjskih sprememb,« je prepričana. Med drugim pa svetuje tudi konkretne spremembe, kot je dobro dodelan urnik. »Elon Musk (vizionar in med drugim sokreator avtomobilov Tesla) ima svoj urnik razdelan celo na pet minut natančno. Urnik prihrani veliko stresa in nepotrebnega razmišljanja ter s tem kreativne energije, saj nas ob pravem trenutku spomni na to, kaj je treba narediti. Morda se zdi, da je to čisto nepomembna zadeva, a je zelo učinkovita in bistvena navada zelo uspešnih ljudi. Predvsem pa vpliva na to, da se čas raztegne in ga lahko kvalitetneje živimo. To pa je po mojem mnenju tudi bistvo našega obstoja tukaj.«

Preberite tudi: Če boste upoštevali to, se bodo kilogrami kar topili. Kliknite TUKAJ!