Pripravili smo nekaj nasvetov, s pomočjo katerih se boste lahko v večini primerov izognili prepiru, če se boste le malo potrudili in premislili, preden kaj rečete ali storite.
Odpuščajte napake
Gotovo je nekaj stvari, ki vas motijo na vašem partnerju. Lahko ga poskušate spremeniti, lažje pa bo, če mu jih skušate spregledati in oprostiti. Če dobro premislite, vas njegove slabe navade spravljajo ob živce zato, ker si dopustite, da je tako. Zato vam njegovo puščanje nogavic sredi sobe jemlje precej več energije, kot bi bilo potrebno. Poskušajte to sprejeti s humorjem in enkrat namečite še svoje nogavice povsod po sobi. Morda bo to sprožilo napade smeha, ko bo namesto vašega večnega nerganja dobil tako simpatično gesto. In morda se bo prav zaradi tega spomnil, da jih bo naslednjič odvrgel v koš za perilo.
Ne primerjajte se
Če prijateljičin fant vedno pomije posodo, ni treba, da k enakim dejanjem silite svojega partnerja. On morda rad počne kaj drugega, zato se izognite primerjanju z drugimi, saj vas bo to vodilo v negotovost in nezadovoljstvo. Ne počnite stvari zato, ker jih počno drugi ali ker družba to pričakuje od vas. Ne poročite se, če si tega resnično ne želite, ne poljubljajte se v javnosti samo zato, da bi prijateljem pokazali, kako srečna sta, ampak se raje posvečajta svojim malim radostim, ki jih poznata samo vidva. Tako bo med vama manj napetosti in posledično tudi manj prepirov.
Rešujte težave s pogovorom
Če se boste s svojim dragim pogovarjali o vsem, kar si želite, o čemer premišljujete, česa vas je strah in kaj pričakujete, ste na dobri poti, da boste imeli razmerje z malo prepiri. Predvsem pa je pomembno, da vedno poslušate. Ko govori, ga ne prekinjajte s svojimi izkušnjami na isto temo ali nasveti, kaj bi moral storiti. Svetujte mu samo, če vas za to prosi, sicer pa je včasih dovolj, da poslušamo, razumemo in smo tiho. Ker imamo s tem težave predvsem ženske, je skrajni čas, da začnete vaditi in da se naučite poslušati.
Izogibajte se ultimatom
Nihče ne mara ultimatov, pa se pari velikokrat zatekajo prav k njim. Ultimat postavi človeka v kot in mu onemogoči izbiro med različnimi možnostmi. Odločitve, sprejete na podlagi ultimata, pa navadno ne zaležejo dolgo. Posebej pa se izogibajte ultimatom pri pomembnih življenjskih odločitvah: če si na primer vi želite otroka, on pa (še) ne. Takrat je ultimat najslabša možnost, raje se zatecite k prejšnjemu poglavju - torej pogovoru. Če tudi tako ne pridete nikamor, raje razmislite, kam vodi vajina zveza, če se ne strinjata o tako pomembnih stvareh. Vsekakor se ne prepirajta, ampak pogovarjajta.
Razmislite, preden izrečete
Kadarkoli se zaradi česa razjezite, razmislite, ali je res vredno. Preštejte do deset, preden rečete kaj, kar bi partnerja prizadelo. Tudi če ste zelo jezni, raje zalijte rože, odnesite smeti ali kaj podobnega, da se začetna jeza razkadi. Tako si boste dali priložnost, da na problem pogledate z druge perspektive in verjetno se vam bo zdel manjši. Predvsem pa se boste izognili nepotrebnemu prepiru, ki bi nastal zato, ker ste na primer partnerju naročili, naj na poti iz službe kupi kruh, on pa je spet pozabil. Skupaj skočita po kruh ali pa ga pričakajte na vrhu stopnic z nasmehom na obrazu in mu povejte, da se mora takoj obrniti, ker je pozabil na eno malenkost. Če boste to storili brez slabe volje, bo gotovo lažje za oba, kruh bo hitro na mizi, na vajinih obrazih pa namesto mrkih pogledov nasmeh.