Deževje bo pogostejše v zahodni in osrednji Sloveniji. Ob prehodu fronte zvečer bodo možne tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Krepil se bo jugozahodnik, ki bo popoldne na severovzhodu in ob morju v sunkih dosegel hitrost med 70 in 90 kilometrov na uro. Meja sneženja bo sprva med 1400 in 1700 metri, ob koncu padavin tudi nižje. Dež bo ponehal do torka zjutraj.
Predvidoma v torek dopoldne se bodo hidrološke razmere po državi pričele umirjati - z izjemo kraških rek, ki bodo ohranjale velike pretoke.
Ob ponovni okrepitvi padavin bodo reke v večjem delu države pričele ponovno močneje naraščati. Predvidoma bodo najmočneje porasli vodotoki v porečju Vipave in drugod v Posočju, in tudi reke Kolpa, Ljubljanica in njeni pritoki v kraškem zaledju ter Krka s pritoki. Naraščali bodo tudi ostali vodotoki v večjem delu države, zlasti na območjih osrednje, severozahodne, jugovzhodne in jugozahodne Slovenije.
Ob dopoldanski plimi med 8. in 11. uro in nočni plimi med 22. in 2. uro lahko gladina morja na mareografski postaji Koper preseže višino 330 centimetrov in pri tem poplavi nižje dele obale. Zaradi močnega južnega vetra lahko značilna višina valov na odprtem morju preseže dva metra. Območje Piranskega rta bo najbolj izpostavljeno vplivom kombinacije visokih valov in visoke gladine morja, opozarjajo na agenciji.