Stuttgart

Zaradi kontroverzne opere 18 obiskovalcev potrebovalo zdravniško pomoč

J.V.
11. 10. 2024, 19.49
Posodobljeno: 11. 10. 2024, 20.43
Deli članek:

Zaradi opere "Sancta", ki so jo izvajali v Stuttgartu, je zdravniško pomoč potrebovalo kar 18 obiskovalcev, ki jim je ob eksplicitnih prizorih postalo slabo. Nekateri so celo padli v nezavest.

Profimedia
Fotografija je simbolična.

Opera Sancta avstrijskega koreografa Florentina Holzingerja vključuje eksplicine prizore seksa in krvi. "Obiskovalci so čutili slabost ali vrtoglavico in dobili so prvo pomoč. Nekateri so po ogledu padli v nezavest," je povedal tiskovni predstavnik Državne opere v Stuttgartu Sebastian Ebling. Občinstvu je tudi priporočil, naj pozorno prebere opozorila, da bodo vedeli, kaj lahko pričakujejo. Organizatorji so ljudi opozorili, da je lahko obisk opere za nekatere zelo travmatična izkušnja. Medtem salzburški nadškof Franz Lackner pravi, da je predstava žalitev za vernike.

hipno-diploma, hipnoza

Zanimivosti

Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!

Holzinger je znan po eksplicitnih prizorih, ki vključujejo goloto, zlorabe, nasilje in se nanašajo na dela klasične literature in feminizma. Opera Sancta temelji na kontroverzni ekspresionistični operi iz 1920-ih "Sancta Susanna" Paula Hindemitha, ki obravnava tematiko celibata in poželenja v krščanstvu. Premierno uprizorjena bi morala biti v Državni operi v Stuttgartu leta 1921, a je bila šele leta 1922 zaradi protestov proti njeni domnevno bogoskrunski vsebini.