Mrtve sladkovodne ribe so napolnile zaliv in pristanišče v Volosu, ki leži 320 kilometrov severno od Aten. Prav tako so polne mrtvih rib tudi bližnje reke. Ribe so v glavnem prišle iz jezera Karla v osrednji Grčiji. Jezero je bilo izčrpano v zgodnjih šestdesetih letih prejšnjega stoletja, a znova obnovljeno leta 2018 za boj proti posledicam suše. Pogin rib je povezan z ekstremnimi vremenskimi nihanji, so prejšnji četrtek sporočile grške oblasi. Gladina vode je narasla zaradi poplav leta 2023, nato pa so jim sledili meseci hude suše, kar je bilo usodno za ribe.
Množičen pogin rib je močno prizadel tudi lokalna podjetja, ki se ukvarjajo z ribištvom, saj se je po podatkih gospodarske zbornice Volosa, njihova dejavnost zmanjšala kar za 80 odstotkov. Da bi se rešili kupov mrtvih rib, ki ga spremlja neznosen smrad, so regionalne oblasti zakupile gradbene stroje in ribiške ladje z vlečno mrežo, da bodo mrtve ribe pobrali iz morja, jih naložili na tovornjake in jih odpeljali v sežigalnico. "Na milijone mrtvih rib je vse od jezera Karla in kakšnih 20 kilometrov proti vzhodu," je za državno televizijo povedala Anna Maria Papadimitriou, namestnica regionalnega guvernerja osrednjega območja Tesalije. "Trenutno poteka veliko prizadevanj za čiščenje milijonov mrtvih rib, ki jih je naplavilo vzdolž obale in rečnih bregov, prizadevanje, ki vključuje več izvajalcev," je še dodala.
Na drugi strani župan mesta Volos, Achilleas Beos, obtožuje regionalne oblasti, da delujejo prepočasi, mestna gospodarska zbornica pa sproža pravne postopke za odškodnine po hudem padcu komercialnih dejavnosti v tem delu države. "Podjetja ob morju, zlasti v gostinstvu, zdaj ustavljajo poslovanje," so sporočili iz zbornice. "Močan smrad vzdolž obale je odvraten tako za prebivalce, kot za obiskovalce. To je hud udarec za turizem v Volosu."