Srbska in ciprska vlada sta se o nakupu sicer že precej starih helikopterjev Mi35, ki so ruske izdelave, dogovorili že leta 2021. Cene, ki jo je za 11 bojnih helikopterjev plačala Srbija, državi nista razkrili, a so v Beogradu potrdili, da so nakup financirali tudi z izvozom v Srbiji izdelanega orožja. »Svojim ciprskim bratom smo več kot polovico plačali z našim orožjem, večinoma artilerijskimi sistemi,« je v oporišču vojnega letalstva Batajnica nedaleč od Beograda danes potrdil Vučić, ki je naznanil še, da so se z neimenovano državo dogovorili o prodaji 48 srbskih havbic v skupni vrednosti 311 milijonov evrov, a mora nakup potrditi še parlament te države.
Srbija, ki se ponaša z eno največjih vojsk na Zahodnem Balkanu, se še vedno v veliki meri zanaša na orožje, izdelano v nekdanji Sovjetski zvezi, a je v zadnjem obdobju začela svoj arzenal krepiti tudi z nekaterimi »zahodnimi« in kitajskimi bojnimi sistemi in plovili. Srbija je denimo že kupila helikopterje in transportna letala, ki jih proizvaja evropski Airbus, junija letos pa so začeli pogajanja s francoskim Dassaultom za nakup lovskih letal Rafale.
Čeprav Srbija vztraja z nevtralno držo, se je pridružila Natovemu Partnerstvu za mir, programu, namenjenemu predvsem državam, ki se ne želijo pridružiti Severnoatlantskemu zavezništvu. Kar zadeva Rusijo, so v zadnjem obdobju vojaško sodelovanje nekoliko okrnili, prav tako je Beograd obsodil rusko invazijo na Ukrajino, za razliko od Evropske unije in drugih zahodnih držav pa zoper Rusijo niso uvedli sankcij.