Finski hokejisti do prvega naslova olimpijskih prvakov

J.P./STA
20. 2. 2022, 08.04
Posodobljeno: 20. 2. 2022, 08.07

Zadnje zlato odličje letošnjih zimskih olimpijskih iger v Pekingu je pripadlo Finski.

Ekipi sta v tekmo zaradi velikega vložka, ki ga je prinašala, vstopili zadržano, vseeno pa se je mreža prvič zatresla že v osmi minuti.

Finski hokejisti so namreč v velikem finalu z 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) premagali branilce naslova Ruse za prvo zlato hokejsko olimpijsko medaljo. Odločilni gol je v 41. minuti dosegel Hannes Björninen.

Za Fince, ki so imeli pred tem dve srebrni in štiri bronasta odličja, je to prva zlata medalja v hokeju.

Ekipi sta v tekmo zaradi velikega vložka, ki ga je prinašala, vstopili zadržano, vseeno pa se je mreža prvič zatresla že v osmi minuti. Po 18 sekundah igre z igralcem več je Ruse v vodstvo z 1:0 popeljal Mihail Grigorenko. Finci so izenačili v 24. minuti, ko je zadel Ville Pokka, do odločilne prednosti pa so Finci prišli po 31 sekundah zadnjega dela igre, ko so z golom Björninena povedli z 2:1, kar se je pozneje izkazalo tudi za končni izid.

Za Fince, ki so imeli pred tem dve srebrni in štiri bronasta odličja, je to prva zlata medalja v hokeju. Rusi, ki letos nastopajo pod zastavo Ruskega olimpijskega komiteja, ostajajo pri devetih naslovih, ki so jih osvojili pod različnimi zastavami.

Dvoboj za bron so že v soboto dobili Slovaki, ki so za svoje prvo odličje na olimpijskih hokejskih turnirjih s 4:0 premagali Švedsko.

Na letošnjem turnirju sicer niso igrali najboljši hokejisti iz severnoameriške lige NHL.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika