Soglasno sprejeta resolucija nalaga generalnemu sekretarju ZN Banu Ki Moonu, da v 20 dneh sestavi ekipo strokovnjakov, ki bodo šli v Sirijo, kjer jim morajo vse strani v sporu zagotoviti dostop do prič in omogočiti nemoteno preiskavo.
Državljanska vojna v Siriji je doslej zahtevala 240.000 življenj, vendar pa je šele uporaba kemičnega orožja v napadu pri Damasku leta 2013 sprožila možnost vojaškega posredovanja ZDA. Podobnih napadov je bilo še več.
Na koncu se je Damask odpovedal kemičnemu orožju in dovolil Organizaciji za prepoved kemičnega orožja (OPCW), da uniči vse zaloge v državi. Ta je konec lanskega leta sporočila, da je uničila ali odstranila 1180 ton orožja ali materiala za izdelavo tega orožja.
Preiskovalni odbor ima mandat za delo v trajanju enega leta, v 90 dneh po začetku dela pa mora Varnostnemu svetu predati prvo poročilo.
Glede besedila resolucije sta se pred tem dogovorila ameriški in ruski zunanji minister John Kerry in Sergej Lavrov. Razlike v pogledih med ZDA in Rusijo na dogajanje v Siriji so namreč doslej vodile v več blokad predlogov resolucij v Varnostnem svetu ZN.