Le 5,4 odstotka vprašanih je menilo, da bi bilo treba nadaljevati postopek na arbitražnem sodišču. 8,6 odstotka jih ni znalo ali pa ni želelo odgovoriti na vprašanje o podpori odločitvi sabora, ki ga je v telefonski anketi v začetku avgusta 1300 Hrvatom zastavila agencija Promocija Plus.
Medtem ko je 37,7 odstotkov vprašanih ocenilo, da je spor treba reševati v neposrednih pogajanjih dveh držav, jih petina navija za odhod na Meddržavno sodišče v Haagu, 14,1 odstotkov pa za ureditev spora na Mednarodnem sodišču za pravo morja v Hamburgu. Nova arbitraža z novimi sodniki bi bila sprejemljiva za 11,2 odstotkov anketiranih. Večina verjame, da bi nov način reševanja spora o meji prinesel Hrvaški ugodnejšo rešitev, kot pa bi jo sprejelo arbitražno sodišče.
Za 32,5 odstotkov je najboljša rešitev sicer meja po sredini Piranskega zaliva, nekaj več kot deset odstotkov pa jih meni, da bi moral biti celoten zaliv hrvaški. Da sta slovenski dve tretjini zaliva, je sprejemljivo za 8,2 odstotka vprašanih, medtem ko jih sedem odstotkov verjame, da bo dve tretjini morja pred Piranom dobila Hrvaška.