Medtem ko na kmetijskem ministrstvu trdijo, da bodo z novo obliko lova na divjad na Hrvaško privabili več tujih lovcev in podaljšali turistično sezono, so v hrvaškem društvu Prijatelji životinja prepričani, da bodo s tem le podaljšali agonijo ulovljenih živali.
V omenjenem društvu trdijo, da lov z lokom in puščicami poškoduje veliko živali, ki potem v agoniji umirajo več dni. Pojasnjujejo, da je s puščicami težko zadeti vitalne dele živali, da bi te umrle brez trpljenja. Po njihovih podatkih dve tretjini živalih, ki so jih ranile puščice, umre po večdnevnem trpljenju, le deset odstotkov pa si jih opomore. Nasprotujejo tudi temu, da bi lovci iz drugih držav lovili živali na Hrvaškem, "potem ko so v svojih državah polovili vse, kar so lahko".
Lovci na drugi strani menijo, da je lov z lokom in puščicami bolj human kot lov s puškami. Pojasnjujejo, da ulovijo manj živali, ker se je treba živalim približati vsaj na 25 metrov, medtem ko lovci s puškami lahko streljajo tudi z razdalje 150 metrov. S sodobno lokostrelsko opremo lahko zadenejo žival, ne da bi sploh čutila bolečine, trdijo.
Tudi na ministrstvu za kmetijstvo zavračajo vse očitke ljubiteljev živali. Poudarjajo, da je takšna oblika lova v skladu z zakonodajo Evropske unije ter da je tudi na Hrvaškem treba razvijati avanturistični lovski turizem.
Če bo zakon uspešno prestal parlamentarni postopek, bo lov z lokom in puščicami na Hrvaškem mogoč od jeseni.
Na Hrvaškem so tri lovska društva, ki se ukvarjajo z lovom z lokom in puščicami. Zaenkrat lahko puščice izstrelijo samo v tarče v podobi živali ali pa hodijo na lov v druge države, kot so Francija, Španija, Danska ali Rusija.