Razprava o morebitnem sodelovanju Pakistana v koaliciji proti šiitskim Hutijem, ki jih podpira Iran, je tekla kar pet dni, na koncu pa so se odločili, da Pakistan ostane nevtralen, da bi tako lahko igral diplomatsko vlogo pri iskanju rešitve krize v Jemnu. V razpravi se je tudi jasno pokazalo, da večina poslancev nasprotuje, da bi Pakistan poslal svoje vojake na pomoč Savdski Arabiji.
Resolucija parlamenta sicer ni obvezujoča za vlado Navaza Šarifa in lahko se zgodi, da je ne bo upoštevala, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Do zavrnitve Savdske Arabije je sicer prišlo po veliki diplomatski aktivnosti Irana in tudi Turčije. Iranski zunanji minister Džavad Zarif se je v Islamabadu mudil v četrtek in glede na poročila tamkajšnjih medijev je pakistanske politične in vojaške voditelje pozval, naj se ne pridružijo vojaški akciji v Jemnu, ki ji Iran ostro nasprotuje.
V akciji proti Hutijem pod vodstvom Savdijcev sicer sodeluje še osem arabskih držav. Letalski napadi na upornike naj bi se nadaljevali, dokler odstavljeni jemenski predsednik Abedrabo Mansur Hadi ne bo ponovno prevzel oblasti. Intervencijo, ki se je začela 26. marca, podpirajo tudi ZDA.