Predsednica Liberije Ellen Johnson Sirleaf je vodstvo parlamenta obvestila, da ne bo zahtevala podaljšanja izrednih razmer, ki jih je razglasila že 6. avgusta zaradi po njenem jasne in izrazite grožnje, ki jo je predstavljala ebola. Do takrat je virus na območju zahodne Afrike terjal že približno tisoč življenj. Parlament je bil tik pred razpravo o podaljšanju izrednih razmer, za katere je bilo načrtovano, da bodo trajale tri mesece, preden je posredovala predsednica, ki je pojasnila, da odprava izrednih razmer ne pomeni, da je boja proti eboli že konec, temveč se je za potezo odločila zaradi nedavnih uspehov pri zajezitvi epidemije.
Liberijska vlada trdi, da je ta teden število novih primerov okužbe padlo z dnevnega rekorda 500 na približno 50, kar naj bi potrdilo ocene strokovnjakov, da se epidemija umirja.
Po njenem je Liberija posegla po odločnih ukrepih, kot so novi predpisi o zapiranju meja, policijske ure in karantene, prepovedi javnih zborovanj, da bi ustavila pohod virusa. Po uradnih podatkih je ebola doslej ubila že več kot 5.100 ljudi v zahodni Afriki. Virus je najhuje prizadel ravno Liberijo, kjer število smrtnih žrtev uradno znaša 2.836, neuradno pa naj bi bilo kar trikrat večje.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Dobro novico so sporočili tudi Zdravniki brez meja, ki se v zahodni Afriki intenzivno borijo proti eboli. V roku meseca dni naj bi organizacija v Gvineji začela s klinični preizkusi eksperimentalnih zdravil proti eboli, na treh lokacijah naj bi že decembra preverjali zdravili Favipiravir in Brincidofovir ter zdravljenje s krvjo in serumi iz krvi posameznikov, ki so preboleli ebolo, saj je ta polna protiteles. Rezultati preskusov naj bi bili znani do februarja prihodnje leto.