Napadalec je v oporišču začel streljati okoli 16. ure po lokalnem času, nato pa se je z avtomobilom odpeljal na drug del oporišča, kjer je vozilo zapustil. Sledil je strelski obračun z varnostnimi silami. Na koncu se je ubil s strelom v glavo, je sporočil poveljnik Fort Hooda Mark Milley.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Osem ljudi, od tega sedem moških in eno žensko, so po incidentu sprejeli v bolnišnico. Trije so v kritičnem stanju.
Osumljenec - ameriški mediji navajajo, da gre za 34-letnega vojaka - se je po štirimesečnem služenju v Iraku leta 2011 zdravil zaradi depresije in več drugih psiholoških težav. Zaenkrat še ni jasno, ali je trpel za posttravmatskim stresnim sindromom, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP pojasnil Milley.
V napadu je uporabil polavtomatsko pištolo, ki jo je kupil nedavno in jo očitno pretihotapil v oporišče. "Trenutno nič ne kaže na povezavo s terorizmom, čeprav ničesar ne izključujemo," je novinarjem v oporišču v zvezni državi Texas še pojasnil Milley.
Ameriški predsednik Barack Obama je po streljanju dejal, da ima "strto srce". "Seveda je to znova odprlo bolečino zaradi dogodkov v Fort Hoodu pred petimi leti," je dejal v Chicagu.
Leta 2009 je namreč v istem oporišču vojaški psihiater Nidal Hasan v strelskem napadu ubil 13 ljudi. Avgusta lani so ga obsodili na smrt.