Newyorški tabloid New York Post je poročal, da policija zaslišuje ranjenega moškega iz Saudske Arabije, vendar pa je policijski komisar Bostona Edward Davis na novinarski konferenci to zanikal. Dejal je, da policija zaslišuje veliko ljudi, vendar pa doslej še ni bil nihče aretiran.
Bombi sta eksplodirali nekaj ur po koncu bostonskega maratona v ponedeljek popoldne, ko so skozi cilj prihajali le še amaterji. Ena od bomb je bila nastavljeno pred izložbo športne trgovine, zaradi česar je bil njen učinek veliko večji kot sicer, saj je ljudi zadelo na tisoče koškov stekla.
Boston Globe poroča, da je bilo med ranjenimi tudi veliko otrok, pri čemer je bil najmlajši star le dve leti. Ljudje so se po eksploziji razbežali na vse strani in za seboj pustili torbe in nahrbtnike, ki jih je policija skrbno preiskala. Policisti so našli še dve eksplozivni napravi, ki ju ni razneslo.
Kmalu po eksplozijah je policija ugasnila vsa omrežja mobilne telefonije in morda s tem preprečila še kakšno sprožitev eksploziva na daljavo. Zvezna uprava za zračni promet (FAA) je zaprla zračni prostor nad večjim delom mesta in za nekaj časa tudi letališče Logan, ki pa se je kmalu spet odprlo.
Komisar Davis je dejal, da eksplozija v predsedniški knjižnici Johna F. Kennedyja v predmestju Dorchester, do katere je prišlo uro za uvodnima eksplozijama, ni bila povezana z bombama na maratonu. Preiskava tega dogodka, ki ni zahteval žrtev, še vedno traja.
Davis je zagotovil, da policija ni dobila nobenega opozorila pred napadom, niti ni imela informacij, da se kaj pripravlja. Napad se je zgodil na praznik Dan domoljubov, ko Američani slavijo začetek vstaje proti britanski kolonialni vladavini.
Preiskavo je prevzela zvezna policija FBI in vodja urada v Bostonu Richard Deslauriers, je povedal, da gre za kriminalno preiskavo, ki lahko morda postane teroristična. Tudi predsednik ZDA Barack Obama, ki je Bostonu in državi Massachusetts obljubil vso zvezno pomoč, v ponedeljek ni govoril o terorističnem napadu.
Kljub temu pa so po ZDA za vsak primer uvedli dodatne varnostne ukrepe. Predvsem v večjih mestih, kot so New York, Washington, Chicago in druga, ki so vedno priljubljena tarča teroristov, saj je napad ob prisotnosti velikega števila novinarjev vedno bolj odmeven.