Karzaj je za nesoglasja obtožil medije, ki naj bi napačno navajali nekatere njegove izjave. Ameriške televizije poročajo, da so bili v Washingtonu med drugim zaskrbljeni zaradi Karzajevih izjav o "španoviji" med ZDA in talibani, ki jih je izrekel v začetku meseca. Karzaj je povedal, da so bombni napadi talibanov v korist ZDA, ki želijo ohraniti vojaško prisotnost v Afganistanu tudi po letu 2014, ko je predviden umik mednarodnih koalicijskih sil.
Kerry je v ponedeljek nenapovedano prispel v Kabul in se s Karzajem sestal za zaprtimi vrati. Po srečanju sta oba prišla nasmejana pred kamere in zagotovila, da ni nobenih nesporazumov. Karzaj je pojasnil, da je skušal poslati sporočilo talibanom, naj nehajo pobijati ljudi, če resnično želijo odhod tujih vojakov.
Sicer pa je bil Karzaj zelo vesel, da so ZDA končno predale še zadnji zapor v Afganistanu pod nadzor njegove vlade. Washington in Kabul sta se že pred letom dni dogovorila, da bo zapor Parvan pri vojaški bazi Bagram predan Afganistancem. Vendar pa so Američani zavlačevali zaradi skrbi, da bodo izpuščeni na prostost nevarni teroristi.
Karzaj je v ponedeljek zagotovil, da bo poseben odbor skrbno pregledal vsakega posameznika in upošteval ameriške pomisleke pred odločitvijo za izpustitev. Sicer pa sta Karzaj in Kerry skupaj pozvala talibane naj izkoristijo ponudbo za odprtje politične pisarne v Dohi in se začnejo pogajati z vlado.
Kerry je zagotovil, da so ZDA zavezane afganistanski varnosti tudi po letu 2014 in je priporočil talibanom, naj ne računajo na popoln umik, saj se predsednik Barack Obama še niti ni odločil, koliko vojakov bo ostalo tam po letu 2014. V Afganistanu je trenutno okrog 66.000 ameriških vojakov.