Nataša Pirc Musar je v poslanici ob koncu leta najprej povedala: »Biti del skupnosti pomeni zaupati in spoštovati – sočloveka, družbo in njene institucije, sebe, naše okolje. Pomeni ravnati pošteno in si pomagati med seboj. Pomeni biti del nečesa večjega od nas samih. Pripadati družbi, ki je močnejša od vsote posameznic in posameznikov v njej. In navsezadnje pomeni zmernost, ki vse doslej našteto povezuje v civilizacijsko ravnotežje in nas varuje pred različnimi odkloni, ki so tragično zaznamovali našo preteklost.«
»Ljudje smo skupnost. Smo družine, prijatelji, sosedi, krajani, državljanke in državljani, Evropejke in Evropejci. Že skoraj osemdeset let smo združeni narodi sveta, ker kljub razlikam med nami čutimo in razumemo, da nismo in ne moremo biti sami,« se glasi predsedničino praznično sporočilo.
Zanimivosti
Huawei Watch D2 končno na voljo tudi pri nas
Pirc Musar je v novoletni poslanici državljanke in državljane Slovenije nagovorila še z besedami: »Od leta 2024 se poslavljamo kot del skupnosti. Čeprav smo si med seboj različni, vsi pripadamo Sloveniji, ki ji ponosno in ljubeče lahko rečemo, da je naša. Smo čuječi in razumemo, da biti del skupnosti, domače in mednarodne, pomeni biti odgovoren ljudem. Za vsa svoja dejanja in za blaginjo drugih.«
Slovenke in Slovence je pozvala, da si v prazničnih večerih, ki s seboj prinašajo optimizem in pričakovanje, podamo roke in osmislimo, da smo del naše skupnosti. Opomnila nas je, da je ta skupnost močna, vplivna in sočutna toliko, kolikor pogumni in zreli smo njeni ljudje.
Zaupala je svoje želje za prihajajoče leto, spomnila pa se je tudi na humanitarko Anito Ogulin: »V letu, ko bo minilo 80 let od konca druge svetovne vojne, si želim, da bi bilo to leto miru in življenja. To bi bilo spoštljivo do milijonov ljudi, ki v senci človečnosti še danes izgubljajo življenja zaradi brezbrižnosti do tega, kar pomeni biti del skupnosti. Zaupati in spoštovati. Biti pošten. Pomagati drug drugemu. Čutiti pripadnost. Biti zmeren. Vse to družbi vrača bisere, je dejala ljubljena Anita Ogulin. Te vrednote, ki nas povezujejo in prihajajo od ljudi za ljudi, da skupaj ustvarjamo okolje, kjer je prijetno živeti in v katerem vsi napredujemo v dobrem, ustvarjajo takšne pogumne bisere, kakršen je bila ona in zaradi katerih je skupnost močnejša. Takšnih biserov ima Slovenija veliko. Vsak je lahko biser.«