Vodja poslanske skupine SD Jani Prednik meni, da je izjava predsednika vlade Roberta Goloba, naj nekdanja notranja ministrica Tatjana Bobnar "očisti policijo janšistov" šla čez rob. "Kdorkoli je premier, se mora svojih izjav oziroma posledic izjav zavedati," je dejal ob robu seje DZ. "Za socialne demokrate so pritiski na policijo nesprejemljivi, ne glede na to, kdo je na oblasti," je poudaril. Po pričanju Bobnar pred preiskovalno komisijo DZ je po besedah Prednika na potezi predsednik vlade, "ki bo moral na vse te očitke tudi odgovoriti". Dodal je, da bosta morala tako Golob kot Bobnar dokazati, kar govorita. Na vprašanje, komu bolj verjamejo, pa je dejal, da bi bilo do obeh nepošteno v naprej karkoli prejudicirati.
V SD niso zadovoljni z dogajanjem v zadnjem tednu, pravi Prednik. "Mislim, da se država sooča s precej večjimi problemi, kot je število ministrstev in rekonstrukcija vlade, ki seveda lahko pride v poštev," je dejal. Ob tem pa je dodal, da apelirajo na celotno vlado, da se začnejo posvečati vsebinskim težavam, ki jih imajo. Ob tem je naštel reševanje posledic ujme, zdravstva in plač v javnem sektorju ter napovedani davčno in šolsko reformo. "To so težave, s katerimi se moramo soočiti, in ne ravno krčenje ministrstev," je prepričan.
Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec meni, da se mora "vlada resno pogovoriti". "Ni edina težava njena struktura, bistveno večja težava je, kako ta vlada deluje," je izpostavil. Meni tudi, da je treba zelo jasno določiti, katere politične cilje bodo do konca mandata izpeljali. Zato v Levici pozdravljajo, da se bodo 8. novembra v koaliciji "resno pogovorili", sami pa bodo vztrajali pri razpravi o treh točkah: načinu delovanja vlade, strukturi vlade in političnih ciljih do konca mandata. Na vprašanja, kaj konkretno vidi kot težave v načinu delovanja vlade in o domnevnih pritiskih Goloba na delo policije, pa je dejal, da je "timski človek" in da bo težave v prvi vrsti reševal znotraj teh timov, šele nato pa jih bo javno komentiral.