Obvezno cepljenje proti covidu-19 za zdravstvene delavce so v Italiji uvedli lani spomladi, v veljavi pa naj bi bilo še do konca leta. Ker se niso hoteli cepiti, je bilo v državi suspendiranih na tisoče zaposlenih v zdravstvu.
Schillaci je po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa še sporočil, da njegovo ministrstvo ne bo več vsak dan objavljalo podatkov o številu na novo okuženih s koronavirusom ter hospitalizacijah in smrtih zaradi covida-19, ampak bo to statistiko osveževala le še enkrat tedensko.
Več svobode
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Šest mesecev po končanju izrednih razmer zaradi pandemije covida-19 novi minister namreč ocenjuje, da je čas, da se začnejo Italijani postopoma vračati v normalnost, a v skladu s "kriterijem odgovornosti" in ob spoštovanju obstoječe zakonodaje. "Danes je ta bolezen povsem drugačna, kot je bila prej, in zato bomo poskrbeli, da bo postopoma zavladalo več svobode," je napovedal.
Nova vlada premierke Giorgie Meloni v Rimu tako pričakovano uvaja nove poudarke v pristopu do covida-19. Ko so v Italiji lani uvedli obvezno cepljenje za nekatere kategorije delavcev ter pogoj PCT (prebolel, cepljen ali testiran) za vstop v javne prostore, je Melonijeva namreč te omejitve močno kritizirala.
Prejšnja vlada premierja Maria Draghija je sicer tik pred odhodom kljub naraščanju okužb ublažila ukrepe proti koronavirusu. Tako se ni odločila za podaljšanje obvezne nošnje obraznih mask FFP2 v javnem prevozu, medtem ko je obveznost nošenja zaščitnih mask v zdravstvenih ustanovah in domovih za starejše podaljšala le za mesec dni oziroma do 31. oktobra.