Iz Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni (ECDC) ocenjujejo, da je bolezen precej redka, vendar so tveganje za otroke zaradi možnih posledic ocenili kot visoko. Slednjega sicer ni mogoče natančno oceniti, saj dokazi o prenosu med ljudmi niso jasni, primeri v Evropski uniji pa so sporadični in z nejasnim trendom.
Po podatkih ECDC je bilo od konca marca po vsem svetu zabeleženih 191 primerov hepatitisa, od tega večina v Evropi. Pri nekaterih otrocih je prišlo do odpovedi jeter, v 17 primerih pa je bila potrebna presaditev, doslej pa je umrl najmanj en otrok, kažejo podatki Svetovne zdravstvene organizacije (WHO). Vzrok ni znan.
Dve tretjini vseh primerov skrivnostnega hepatitisa so od začetka aprila odkrili v Veliki Britaniji. Preostanek primerov je razdeljen med več evropskih držav od Norveške do Romunije, potrdili so ga tudi v ZDA, Izraelu in na Japonskem. V Sloveniji pri enem otroku sumijo, da bi lahko imel hepatitis neznanega izvora.
Večina okuženih otrok je bila mlajša od deset let, veliko pa jih je bilo mlajših od pet let. Nobeden od njih ni imel drugih zdravstvenih težav. WHO je priporočila izboljšanje nadzora in higienskih praks, da bi preprečili širjenje primerov.