O težavah z ustanoviteljem ponovno poroča ljubljanski Radio Študent. Za neprijetno presenečenje je že v začetku lanskega leta z odtegnitvijo proračunskih sredstev temu in še nekaterim drugi javnim zavodom, katerih formalni ustanovitelj je, poskrbela študentska organizacija ŠOU v Ljubljani. Naj spomnimo, da so sredstva s strani formalnega ustanovitelja za javni zavod pogoj za dostop do nekaterih drugih razpisnih sredstev in tako pomenijo ključen del za nemoteno delovanje in preživetje te najstarejše neodvisne radijske postaje v Evropi. Če je ob neupoštevanju tega dejstva ŠOU krčenje svojih proračunskih obveznosti tedaj želel opravičiti s proračunskim primanjkljajem kot posledice državnih ukrepov zaradi epidemije Covid-19, pa tokrat za svoje poteze študentski funkcionarji, kot v izjavi za javnost opozarjajo na spletni strani RŠ, nimajo niti slabega izgovora.
Zapletlo se je pri pogajanjih za uskladitev Akta o ustanovitvi Radia Študent z Zakonom o nevladnih organizacijah, ki je nujna za ohranitev statusa radia kot nevladne organizacije v javnem interesu. Ta status je, sporočajo v izjavi, "nujen za nadaljnje nemoteno prijavljanje na razpise in zbiranje donacijske podpore", ta sredstva pa so v lanskem letu predstavljala "skoraj polovico letnih virov za delovanje te najstarejše študentske in skupnostne radijske postaje v Evropi, ki vsako leto uspešneje kljubuje izzivom zaradi zmanjševanja financiranja s strani ŠOU."
Kot opozarjajo na Radiu Študent, pomenijo spremembe Akta "zgolj prilagoditev, ki v ničemer ne spremeni narave pravnih odnosov med ŠOU in RŠ", ob te pa poudarjajo, da je ŠOU "brez težav že potrdil spremembe akta za druge zavode svoje družine, kot sta Zavod Kersnikova in Študentski kampus". Ustavilo se je na seji študentskega zbora študentske organizacije ŠOU 24. marca 2022, ki je bila začasno prekinjena zaradi nesklepčnosti po odhodu nekaterih poslancev. Nadaljevanje te za radio Študent odločilne seje je tako prestavljeno v nedoločeno prihodnost, čeprav se je rok za zakonsko uskladitev Akta o ustanovitvi iztekel prejšnji teden, 31. marca.
V obvestilu za javnost zato na RŠ zahtevajo "čimprejšnji sklic za nadaljevanje seje ŠZ ŠOU", poziv pa je naslovljen na njenega predsednika Roka Dolenca in predsednika ŠOU Klemna Petka. Polno besedilo javnega poziva se nahaja na spletni strani Radia Študent.