Prvima dvema strankama na lestvici sledi LMŠ, ki jo podpira 9,4 odstotka anketiranih, njej pa Levica s 6,6-odstotno in NSi s 5,7 odstotno podporo.
Sledijo SNS (2,1 odstotka), DeSUS (1,8 odstotka), SAB (en odstotek), SLS (0,3 odstotka) in SMC (0,1 odstotka). Katero od drugih strank bi volilo pol odstotka vprašanih, 25,9 odstotka je bilo neopredeljenih, 9,3 odstotka pa se jih ne bi podalo na volišča.
Podpora DeSUS je v mesecu dni padla z 2,8 na 1,8 odstotka. V zvezi s to stranko je sicer dobra polovica vprašanih ocenila, da je bil poziv poslanske skupine k odstopu predsednice Aleksandre Pivec upravičen. Tako je odgovorilo 51,9 odstotka vprašanih, medtem ko jih 35 odstotkov meni nasprotno. Neopredeljenih je 13,1 odstotka.
Delo vlade kot uspešno ocenjuje 42,4 odstotka anketiranih, 52,3 odstotka pa meni, da je neuspešno. Neopredeljenih je 5,3 odstotka.
Politiki
Med politiki najbolj priljubljen ostaja predsednik republike Borut Pahor, tesno za petami mu sledi minister za zdravje Tomaž Gantar. Tretja je predsedujoča SD Tanja Fajon. Sledijo evropska poslanka Ljudmila Novak, predsednik LMŠ Marjan Šarec, evropski poslanec Milan Brglez, evropski komisar Janez Lenarčič, poslanec SD Dejan Židan, predsednik NSi Matej Tonin, prvo deseterico pa zaključuje ljubljanski župan Zoran Janković.