Kot so pojasnili na Darsu, so prvi prispeli delavci tehničnega kadra, v teh dneh pričakujejo še prihod strojnikov. Ti bodo čez teden dni nadaljevali delo pri izvedbi predvkopa.
Turški delavci, za katere so že uspešno pridobili delovna dovoljenja, bodo na gradbišče Karavank prispeli v več skupinah. Najprej bodo poskrbeli za montažo objektov kampa na gradbišču, kjer bodo delavci bivali, ter za betonarno.
Prvi skupini turških delavcev, v tej naj bi jih bilo okoli 30, bo po pričakovanjih Darsa v prihodnjih dveh mesecih sledilo še nadaljnjih nekaj več kot 50 delavcev. "Če bodo delavci morali v 14-dnevno karanteno, bo izvajalec to uredil, in v tem času oziroma do nadaljnje odločitve izvajalca bodo še naprej delali tudi slovenski delavci," so pojasnili na Darsu.
Po zagotovilu izvajalca končni pogodbeni rok projekta, ki ga namerava gradbinec opraviti za 98,6 milijona evrov brez DDV, zaradi trenutnih razmer ne bo ogrožen.
Skupna dolžina druge, vzhodne predorske cevi, bo znašala slabih osem kilometrov, od tega je slovenska stran do meje z Avstrijo dolga 3,5 kilometra. Avstrijci so na svoji polovici z deli začeli septembra 2018. Strani naj bi po prvotnih načrtih mejo prebili leta 2022. Avstrijski Asfinag je sicer zaradi koronavirusa sredi marca prekinil z deli na avstrijski strani, a približno mesec dni pozneje je ta spet stekla.