Nadaljevanje

Slaboumni prevaranti: afera Dončić ali "Butec in butec"?

Mirko Vorkapić
17. 8. 2018, 19.30
Posodobljeno: 17. 8. 2018, 19.34
Deli članek:

Potem ko je košarkarjeva mama Mirjam Poterbin podala kazensko ovadbo proti neznanemu storilcu zaradi ponarejanja podpisov, se javnost sprašuje, komu je bilo vse skupaj v interesu.

Reuters
Nepridipravi so si želeli pridobiti več sto tisoč evrov provizij od Lukove pogodbe z Dallas Mavericksi.

Čeprav se je govorilo in pisalo, da je šlo za zelo premišljeno in spretno potegavščino, s katero so si sumljivi agenti poskušali pridobiti mastne provizije od 18-milijonske Dončićeve pogače, pa nekatera dejstva kažejo prav nasprotno. O tem smo spregovorili s Sašo Dončićem, Lukovim očetom. Povedal nam je, da za Slavka Đurića, ki se je izdajal za posrednika, še ni slišal. »V zadnjih 5–6 letih sem sedel z ogromno ljudmi in sem zelo slab z imeni, vseeno pa se ne spomnim človeka po tem imenu.«

NELOGIČNO

Pri vsem skupaj je čudno tudi to, da naj bi se Đurić izdajal za strica Luke Dončića, kar bi moralo pomeniti, da je očetov brat, vendar Saša Dončić nima brata. »Hkrati pa je dejal, da je moj tesni prijatelj, kar ne gre skupaj,« je dejal Saša Dončić.

Kdo je Slavko Đurić?

Stric Google je zelo skop z informacijami o domnevnem košarkarskem agentu Slavku Đuriću. Vseeno pa smo izbrskali nekaj pičlih podrobnosti o možakarju brez fotografije. Đurić prihaja iz kanadskega Toronta, kjer je ustanovil in kot glavni agent predsedoval podjetju Maximum Management Group (MMG), še pred tem pa je delal za Omni Basketball Scouting. Ameriški mediji so pred leti pisali o zgodbi treh nigerijskih velikanov, ki so poskušali živeti ameriške košarkarske sanje, pa so jih Đurićeve poteze spravile na rob obupa. Kanadski poslovnež, ki se je predstavljal kot »uvoznik-izvoznik« športnikov, je namreč Nigerijce pripeljal v ZDA skozi Moskvo, kjer so košarkarji morali podpisati borno profesionalno pogodbo, zaradi katere pa potem niso smeli zaigrati v univerzitetni ligi NCAA. Pisalo se je tudi, da naj bi starši, drugi sorodniki in celo vaške skupnosti zbirali denar za pot igralcev in kritje stroškov uslug Đurića in njegovih sodelavcev. Ko so igralci obtičali v limbu, so »prijazni agenti« nanje pozabili. Podobne težave je imel tudi igralec ameriškega nogometa Nkeruwem Akpan - Tony, ki je prav tako prispel v ZDA ob pomoči sumljivega agenta. Đurić je vse obtožbe medijev takrat zanikal in trdil, da igralce rešil iz »moskovskih krempljev«.

»Kdo je tak butec?«

Saša Dončić ne razume, kaj so neznanci s tem želeli doseči. »Kaj takšnega lahko naredi samo en zelo neinteligenten človek. Če je nekdo s ponarejenim podpisom želel zamenjati agenta, potem gre tukaj za tretji del filma Butec in butec.« Dončić se sprašuje, kaj je pri vsej te zgodbi, ki je priplavala na medijsko površje, res in kaj ne. Dončić zavrača navedbe, da gre za skrbno premišljeno dejanje. »Vse skupaj se mi zdi smešno. Sprašujem se, ali je bil ta, ki je domnevno podpisoval pogodbo s starši, tako nesposoben, da ni mogel pobrskati po spletu in pogledati, kako so videti Lukovi starši,« je zaključil Dončić, ki bo zadevo podrobneje raziskal, ko se bo vrnil iz tujine.

Za komentar smo povprašali tudi Lukovo mamo Mirjam Poterbin, ki pa je dejala, da ne želi dajati izjav za medije.