Investicija

Branjevci na videmski tržnici bi ostali skupaj

Anita Volčanjšek/Dolenjski list
10. 12. 2016, 08.00
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02
Deli članek:

Gradnja terase na tržnici ni prinesla zadovoljstva ponudnikov.

Anita Volčanjšek
Gradnja terase na tržnici ni prinesla zadovoljstva ponudnikov.

V začetku novembra so na Vidmu začeli zadnjo fazo obnove tržnice. Občina Krško je obljubila, da bodo dela končana v mesecu dni. Trenutno prenova parkirišča in urejanje prodajnih mest še potekata, zato branjevci že nestrpno čakajo na zaključek, ki se obeta v soboto.

Občina bi tako lahko odkupila zdaj zaprti del, ki je v lasti Albancev, ki so tam nekdaj tudi prodajali na videmski tržnici. 

Investicija, vredna 300.000 evrov, po besedah maloštevilnih sobotnih ponudnikov domačih proizvodov ne bo prinesla večjih sprememb. Branjevci Branka Grmšek, Petra Simonišek in Stojan Efremovski zaprto teraso, v katero so lani umestili še prodajalno, vidijo kot nefunkcionalno. Nihče od njih se namreč ne želi prestaviti s spodnjega dela, ki jim omogoča prodajo v zavetju, obenem pa lažjo dostopnost. Simoniškova je poudarila, da si želijo ostati skupaj v manj prepišnem in hladnem pritličnem delu, v katerem so stkali prijateljske tudi s preostalimi ponudniki.

Sodelovanje s krško občino ni prineslo želenih sadov, saj jih ni podrobneje obvestila o načrtovani prenovi, prav tako pa naj ne bi upoštevala njihovih želja.

Zaradi prenove parkirišča že tako redke stranke za zdaj nimajo možnosti parkiranja v neposredni bližini tržnice. Promet je zato še bolj upadel, po besedah Simoniškove pa je za vse zelo moteč hrup, ki ga oddajajo gradbeni stroji. Sodelovanje s krško občino ni prineslo želenih sadov, saj jih ni podrobneje obvestila o načrtovani prenovi, prav tako pa naj ne bi upoštevala njihovih želja. Grmškova dodaja, da jih želijo prestaviti na zgornje območje, sami pa bi veliko raje obdržali obstoječe mize, na katere so se navadili tudi maloštevilni kupci. Kar si ponudniki domačih izdelkov složno želijo, je razširitev spodnjega dela. Občina bi tako lahko odkupila zdaj zaprti del, ki je v lasti Albancev, ki so tam nekdaj tudi prodajali na videmski tržnici.

Čeprav branjevcem prostora ne primanjkuje, bi razširitev pomenila dodatno ponudbo pridelkov in večjo možnost za uspešnejšo prodajo. Predvsem pa si želijo ostati skupaj, saj med seboj dobro sodelujejo, prav tako so povezani s tamkajšnjim barom, mesnico in cvetličarno. Ali bo obnovljena infrastruktura res prispevala k boljši tržni organiziranosti lokalnih ponudnikov z okoliških kmetij, kot to predvideva občina, pa bo pokazal čas.