Kot je poročal Radio Slovenija, naj bi državni sekretar na ministrstvu za finance Metod Dragonja zaradi razgrevanja konflikta pri nameravani zamenjavi nadzornikov Luke Koper nameraval odstopiti s položaja.
Dragonja je bil zadnje dni tarča kritik, ker je na seji komisije za nadzor javnih financ navajal podatke o donosu na kapital iz obdobja med letoma 2011 in 2013. Takrat je bil povprečni donos na kapital 2,5 odstotka, a se je do letošnjega prvega četrtletja zvišal na 15,4 odstotka.
V petek je v izjavi za medije državni sekretar na finančnem ministrstvu še enkrat priznal napako za navajanje neaktualnih podatkov. "Zavedam se, da sem storil napako z navajanjem neaktualnih podatkov na seji parlamentarne komisije za nadzor javnih financ. Vendar hkrati podarjam, da nisem imel namena manipulirati s podatki in zavajati javnosti," je zapisal Dragonja.
Vse izjave so po njegovih besedah sledile cilju izboljšanja upravljanja z državnim premoženjem in da se Luka Koper naprej uspešno in dinamično razvija, hkrati pa prispeva več državi. Še vedno je prepričan, da bi morala Luka Koper svoj dividendni donos podvojiti.
V javnosti pa je po njegovih besedah v celoti prezrto ostalo opozorilo, da Luka Koper "že daljše obdobje sistematično krši koncesijsko pogodbo z državo in nepregledno in neustrezno izkazuje vlaganja v javno infrastrukturo ter vrednost teh vlaganj". Zato računskemu sodišču predlaga, da izvede revizijo upravljanja javne infrastrukture v Luki Koper in izvajanja koncesijske pogodbe.
Na petkovo izjavo Dragonje so se danes odzvali tudi v Luki Koper. Po njihovem mnenju Dragonja nadaljuje z zavestnim in zlonamernim škodovanjem družbi, njegova izjava pada je še en dokaz za organiziran konstrukt proti Luki.
Zaradi suma vplivanja na nadzornike Luke Koper se je pod udarom znašel tudi minister za infrastrukturo Peter Gašperšič, zoper katerega so v ZL pripravili interpelacijo.