"Zavedam se, da sem storil napako z navajanjem neaktualnih podatkov na seji parlamentarne komisije za nadzor javnih financ. Vendar hkrati podarjam, da nisem imel namena manipulirati s podatki in zavajati javnosti," je zapisal Dragonja.
Vprašanje pa je, ali bo to pomirilo civilno iniciativo in zaposlene, ki v torek zaradi napovedane zamenjave napovedujejo proteste, navaja radio.
Metod Dragonja je bil zadnje dni tarča kritik, ker je na seji komisije za nadzor javnih financ navajal podatke o donosu na kapital iz obdobja med letoma 2011 in 2013. Takrat je bil povprečni donos na kapital 2,5 odstotka, a se je do letošnjega prvega četrtletja zvišal na 15,4 odstotka.
Vodstvo Luke ga je zato prijavilo Agenciji za trg vrednostnih papirjev zaradi domnevne tržne manipulacije.
Odgovornost za napačne izjave je pretekli teden najprej sprejel v kratki izjavi za TV Slovenija, v petek pa so s finančnega ministrstva poslali še njegovo izjavo za javnost.
Še vedno je prepričan, da bi morala Luka Koper svoj dividendni donos podvojiti.
Vse izjave so po njegovih besedah sledile cilju izboljšanja upravljanja z državnim premoženjem in temu, da se Luka Koper naprej uspešno in dinamično razvija, hkrati pa prispeva več državi.
Zaradi suma vplivanja na nadzornike Luke Koper se je pod udarom znašel tudi minister za infrastrukturo Peter Gašperšič, zoper katerega so v ZL pripravili interpelacijo.