Po neuradnih informacijah italijanskih medijev naj bi bil na mizi že dogovor, po katerem bi podjetje plačalo za neplačane davke med letoma 2008 in 2013 plačalo 150 milijonov evrov. Tako naj bi se izognilo dolgi pravni bitki z italijanskimi davčnimi organi, vendar pa naj ne bi priznalo, da je ravnalo nezakonito.
Multinacionalna podjetja so sicer že dlje časa tarča očitkov, da z različnimi čezmejnimi korporativnimi strukturami izigravajo davčne sisteme in tako poskušajo zmanjševati davčne obveznosti. Google Italia je na primer del Googlove evropske podružnice, ki ima sedež na Irskem, torej v državi z zelo nizko obdavčitvijo dohodkov pravnih oseb.
Druga, prav tako problematizirana oblika naj bi bili posebni davčni dogovori med multinacionalkami in posameznimi državami.
V Veliki Britaniji pa prav v zadnjem času odmeva sporen dogovor, po katerem naj bi Google tej državi poplačal za 172 milijonov evrov neplačanih davkov.
V smeri posebnega davčnega dogovora naj bi postopek tekel tudi v Franciji, ki naj bi ji Google po neuradnih informacijah moral plačati okrog 500 milijonov evrov.