To težavo rešujejo v sodelovanju z Alstomom v okviru zahtevka za odpravo napak v garancijskem obdobju. Kot so zatrdili v Tešu, motnja hidravlične regulacije ventilatorjev za odvod dimnih plinov iz kotla nima vpliva na doseganje želene moči Teša 6, vpliva pa na fleksibilnost in s tem na zagotavljanje sekundarne regulacije.
Do izpada kotla bloka Teša 6 je prišlo med izvajanjem testov zagotavljanja negativne minutne rezerve na bloku 6. Po ločitvi generatorja od omrežja, ko je moč bloka prišla do želenih 0 megavatov, je namreč ogenj ugasnil zaradi delovanja zaščite kotla.
Ogenj je ugasnil, ker je bil pretok pare skozi pregrevalnike kotla prenizek. Dosedanja analiza je pokazala, da je bil prenizek pretok posledica odpiranja in zapiranja visokotlačne reducirne postaje.
Pri poskusu ponovnega zagona bloka so ugotovili, da zagonski ventil ne deluje, zaradi česar so zamudili pogoje za start bloka brez zunanje oskrbe pare.
Zato so se v Tešu odločili za zagon bloka Teš 4, ki ima za obratovanje veljavno okoljevarstveno dovoljenje do konca leta 2015, v fazi pridobivanja pa je okoljevarstveno dovoljenje za obdobje po 1. januarju 2016.
Prav tako so v obratovanje takoj dali plinsko turbino, s katero so do zagona bloka 4 zagotovili tudi okoli 51 megavatov toplotne moči za ogrevanje Šaleške doline, so še sporočili iz Teša.