Naložba je vredna 2,7 milijona evrov, saj so poleg bazena uredili še dve savni in masažni prostor ter prenovili hotelsko ogrevanje. Zgradili so čistilno napravo in uredili park na območju nekdanjega motela, marca pa bodo zamenjali tudi hotelska okna in obnovili fasado.
Bazen, ki so ga prvi kopalci preizkusili med božičnimi prazniki, polnijo s termalno vodo, ki po toplovodu priteka iz zdravilišča Šmarješke Toplice. S tem dopolnjujejo svojo ponudbo, ki na Otočcu zajema še odprta in pokrita teniška igrišča, pustolovski park, otoški grad s hotelom in gastronomsko ponudbo ter igrišče za golf.
»Pridobitve smo zelo veseli. Bazen in savne so osnova dobre hotelske ponudbe, to dvoje smo že zelo pogrešali. Med božičnimi in novoletnimi prazniki je bil hotel povsem poln, zelo dober je bil tudi januar,« pravi direktor Term Krka Jože Berus.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
V Termah Krka Otočec tržijo kot izhodišče za pohajkovanje po Dolenjski, zanimiv pa je tudi skupinam in posameznikom na izletih po Sloveniji in Hrvaški. Z novo pridobitvijo ponuja možnost celovitega aktivnega oddiha, s čimer postaja privlačen za mlajše goste.
Osrednji del ponudbe Term Krka, kamor poleg otoških spadajo še kapacitete v Strunjanu, Dolenjskih in Šmarjeških Toplicah ter v Novem mestu, sicer ostajajo zdravstvene storitve. Čeprav je napotitev na zdraviliško rehabilitacijo vsako leto malo manj, je ta del gostov, ki ustvarijo približno tretjino nočitev, v Termah Krka še vedno zelo pomemben. »Pri zdravstvenih storitvah vztrajamo preprosto zato, ker smo tu dobri in ker lahko tako ponudimo več pri drugih programih preventive in wellnessa,« pravi Berus.
Termam Krka lani sicer ni uspelo ustaviti stagnacije prihodkov, ki se vleče že nekaj let. Poleg vremena jim je težave povzročala odločitev ZZZS, zaradi katere so bili večji del leta brez prihodkov iz postoperativnega programa.