Slovenija

Sosedje Uroša, ki je trdil, da je brez prebite pare, postavljajo na laž

Gabrijel Toplak
16. 1. 2015, 19.41
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Ljudje, ki živijo v bližini Uroša Šnepfa, njegovo zgodbo postavljajo na laž. Pravijo, da jima s polsestro zgolj ni za delo in želita preprosto izigrati državo, sam pa po tem, ko smo ga seznanili z vsemi očtiki, vse ostro zavrača in jih pripisuje sosedski nevoščljivosti.

Gabrijel Toplak

Če nam je Uroš Šnepf iz Vaneče v Puconcih pred dnevi v pogovoru za Svet24 zatrdil, da se življenje dodobra poigrava z njim, je prav on, kot trdijo sosedje, to storil novinarju in bralcem.

»Babica je imela razmeroma dobro pokojnino, in ko smo ju srečevali v trgovini, sta vselej zapravljala ter kupovala po nepotrebnem,« pravijo sosedje.

Upali smo, da bomo s člankom lahko kakorkoli pomagali 24-letnemu mladeniču, ki nam je dejal, da mu ni lahko, ker mora kljub svoji mladosti prositi za pomoč, saj se že pol leta preživlja s polsestrino socialno pomočjo v višini 268 evrov, zato nimata niti za kruh, a je zgodba dobila nasproten učinek. Oglasili so se tamkajšnji sosedi, ki pa želijo ostati anonimni. »Njuna zgodba, ki sta jo že povedala za več časopisov, nikakor ne drži. Igrata na to struno, da izigravata državo. Preprosto jima ni za delo. Spomnim se, da je Uroš kot dijak srednje ekonomske šole pred leti opravljal redno prakso v eni od tukajšnjih večjih trgovin, kjer je delal kot blagajnik. A njegova polsestra je ves čas stala ob njem in mu govorila, kaj mora početi. Bila je moteča in so jo večkrat poskušali odstraniti, toda na koncu je bil Uroš tisti, ki je zapustil delovno mesto,« pojasnjuje eden od sosedov. Dodaja, da sta bila oba, dokler mu pred približno letom in pol ni umrla babica, vajena precej lagodnega življenja. »Babica je imela razmeroma dobro pokojnino, in ko smo ju srečevali v trgovini, sta vselej zapravljala ter kupovala po nepotrebnem. To smo lahko sklepali tudi po tem, ko sta med potjo z avtobusne postaje proti domu odmetavala najrazličnejše odpadke in za seboj puščala pravo sled,« pojasnjuje sogovornik.

Po babičini smrti oziroma dedovanju naj bi prodala tudi vse gozdove in bližnje parcele, enkrat celo dvojnim kupcem, zato so ju pogosto videli, da sta se po opravkih vozila s taksijem. Zdaj pa jima je, sklepajo sosedje, najverjetneje zmanjkalo denarja, zato iščeta vse načine, da bi se lahko nekako spet dokopala do njega in brezskrbno živela dalje.

Gabrijel Toplak

Po babičini smrti oziroma dedovanju naj bi prodala tudi vse gozdove in bližnje parcele, enkrat celo dvojnim kupcem.

Ostre navedbe sosedov smo včeraj preverili tudi pri Urošu Šnepfu, ki nad njimi ni bil najbolj presenečen. »Gre za sosedsko nevoščljivost,« je bil kratek Šnepf in se začudil trditvam sosedov, da ne želi delati. »Česarkoli bi se lotil, samo da bi nekaj zaslužil. Moram reči, da tovrstne navedbe ne držijo. Tudi zapravljanja se ne bi mogla navaditi, saj babica ni prejemala visoke pokojnine. Res jo je imela tudi po svojem možu, a sva morala od tega plačati še njen pogreb, zato o zapravljanju nisva mogla razmišljati,« je pojasnil Šnepf in na očitke o prodaji bližnjih parcel ter gozda odgovoril, da dokler bosta prejemala socialno pomoč, o njej ne moreta razmišljati. Na nepremičninah je tako imenovana plomba in je prodaja nemogoča.

Estrada